برگزاری مراسم بزرگداشت مقام معلم و جشنواره آموزشی شهیدمطهری

برگزاری مراسم بزرگداشت مقام معلم و جشنواره آموزشی شهیدمطهری

۱۸ تیر ۱۳۹۶ | ۰۸:۵۹ کد خبر : ۲۲۰ اسلاید شو
تعداد بازدید:۶۰
مراسم بزرگداشت مقام معلم و تقدیر از مقام استاد ونیز دهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری در روز پنج شنبه ۱۴اردیبهشت ماه در تالارسلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار گردید.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در تشریح جایگاه والای استاد شهید مرتضی مطهری گفت: شهید مطهری الگویی تمام عیار برای  معلمان، جویندگان علم و خانواده بزرگ تعلیم و تربیت بوده و هست و آثار ارزشمند به جا مانده از این آموزگار بزرگ در کنار درس گفتارها، زندگی سراسر مبارزه، اهتمام به تربیت نسل مهذب از ایشان اسوه ای بی نظیر در تلفیق علم و عمل و معلمی درد آشنا و مبارز ساخته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود :مسلما تعلیم و تربیت رکن اصلی تعالی، رشد و توسعه هرجامعه است؛ آمیختن علم و عمل با آراستن تحصیل با فضایل اخلاقی و تهذیب کارساز و راهگشاخواهد بود واین امر تعهد و مسوولیتی خطیر در قبال جامعه ،آینده مادی و معنوی  کشور ایجاد می کند.

دکتر موسوی بااشاره به  جشنواره شهیدمطهری از آمادگی و برنامه ها والزامات دانشگاه برای تبدیل شدن به دانشگاه های نسل سوم (کارآفرین) سخن گفت‌

دکتر حمید واحدی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و مسئول برگزاری این جشنواره، هدف برگزاری این جشنواره را ارائه شیوه های نوین پزشکی و فرایندهای جدید آموزش پزشکی اعلام کرد و گفت: از مجموع ۱۰ فرایندی که به مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ارائه گردید سه فرایند برتر درون دانشگاهی و سه فرایند به عنوان فرایند قابل قبول دانشگاهی مورد تایید قرار گرفت.

دکتر واحدی  با بیان این مطلب که جشنواره آموزشی شهید مطهری در زمینه های شیوه های جدید آموزش پزشکی، طراحی و اجرای شیوه های نوین اجرایی، توانمندسازی دانشجویان کارشناسی ارشد و بازنگری برنامه درسی آموزشی دانشجویان پزشکی عمومی برگزار شد.

وی گفت :در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیش از ۲۰۰ عضو هیات علمی و مدرس مشغول تدریس هستند.

شایان ذکر است : در پایان این مراسم هدایایی به مناسبت بزرگداشت مقام اساتید به اعضای هیات علمی و مربیان  دانشگاه اهدا ء گردید.


نظر شما :