به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

تبریک و قدردانی دکتر سیاری از دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درهمایش نکوداشت دستاوردهای حوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ کد خبر : ۱۲۵ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۹۰۶
دکترعلی اکبر سیاری درهمایش نکو داشت دستاوردهای نظام سلامت در حوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که با حضور دکتر سید عباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، سید محمدرضا هاشمی معاون استانداروفرماندارشاهرود، معاونین دانشگاه، مسئولین ادارات شهرستان شاهرود ،پزشکان خانواده، بهورزان،مراقبین سلامت و کارشناسان ستادی معاونت بهداشتی در روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت۹۶ در سالن پورسینای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد کسب رتبه اول کشوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ارایه خدمت درسامانه یکپارچه بهداشت(سیب) تبریک گفت و ازتلاشهای همه دست اندرکاران قدردانی کرد.

دکتر سید عباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با  تبریک کسب رتبه اول دانشگاه در بین دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور در شاخص ارایه خدمت به جمعیت تحت پوشش براساس سامانه یکپارچه بهداشت (سیب)و اظهار خرسندی و رضایت از کلیه دست اندرکاران این برنامه در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به ویژه معاونت بهداشتی دانشگاه گفت : یکی از مهمترین پروژه هایی که معاونت بهداشتی وزارت بهداشت برعهده داشت بحث پرونده سلامت و سامانه سیب بود

دکتر موسوی سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) رایکی از مهمترین طرح‌های اجرایی حوزه بهداشت یاد کرد و افزود: با راه‌اندازی این سامانه که در راستای ارائه خدمات بهداشتی درمانی در قالب برنامه‌ها و پروژه‌های تحول نظام سلامت اجرا می‌شود، تمام اطلاعات مربوط به خانوارها، نوع خدمات بهداشتی درمانی مورد نیاز در مراکز و پایگاه‌های سلامت جامعه و خانه‌های بهداشت در این سامانه وارد و ثبت می‌شود و تمامی پوشه‌های خانوار و دفاتر مربوط به خدمات و برنامه‌های بهداشتی درمانی جمع ‌آوری خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود :بر اساس ارایه گزارش پیشرفت استقرارسامانه یکپارچه بهداشت (سیب)در سطح کشور و براساس شاخص های درصد کسانی که خدمت گرفته اند به جمعیت تحت پوشش ،جمعیت ثبت شده، کاربران فعال واحدهای ارایه دهنده خدمت ،میانگین کل خدمات ثبت شده به ازای جمعیت ثبت شده تحت پوشش و در صد تشکیل پرونده الکترونیک سلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود حائز رتبه اول در کشور شده است .

دکتر موسوی در این همایش طی تماس تلفنی با دکتر علی اکبرسیاری معاون  بهداشت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی برقرار کرد سخنان و پیام دکتر سیاری را بطور زنده و مستقیم برای شرکت کنندگان در همایش پخش کرد.

دکتر سیار در این تماس مستقیم اعلام کرد: من در این لحظه در حال بازدید از دانشگاه علوم پزشکی لرستان هستم و در جمع شما عزیزان شاهرودی حضور ندارم اما از همین جا کار بزرگ شما و کسب رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ارایه خدمت در سامانه سیب را تبریک می گویم و ضمن قدر دانی از همه دست اندر کاران آرزوی توفیقات بیشتر دانشگاه موفق شاهرود را دارم.

سید محمدرضا هاشمی معاون استاندار و فرماندار شاهرود در همایش گرامیداشت دستاوردهای نظام سلامت در حوزه معاونت بهداشت با بیان اینکه خدمات بهداشتی و پزشکی باید در دورترین نقاط شهرستان نیز پوشش داده شود، ابراز داشت: خوشبختانه در طرح نظام تحول سلامت امروز شاهد هستیم که سه درصد هزینه های درمانی در روستاها و شش درصد در شهرها برای یک هزار و ۵۰۰ شاهرودی پرداخت می شود که این طرح کمک بسیار خوبی برای مردم به شمار می رود.

سید محمدرضا هاشمی فرماندار شاهرود با بیان اینکه در طرح تحول نظام سلامت ۹میلیون نفر بیمه هستند، گفت: از این تعداد در شاهرود یک هزار و۵۲۰ شاهرودی تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۵۷ درصد کل شهرستان را در بردارد که حتی در دورافتاده ترین روستا اسب کشان با ۳۶۰ کیلومتر هم مرز با خراسان رضوی و برداسکن امروز شاهد تحولات بسیار خوبی در حوزه سلامت هستیم.

دکتر محمد محمدی معاون بهداشتی دانشگاه افزود: اکنون حدود ۱۶ میلیاردتومان طرح در حوزه این دانشگاه در حال ساخت و ساز است.
وی با بیان این که دولت تدبیر و امید توجه ویژه به امر بهداشت و درمان داشته، افزود: باید قدر این تلاش ها و دستاوردهای آن را بدانیم.
معاون دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: در ۲ دهه گذشته کشور با چالش های بزرگی در بخش بهداشت و درمان مواجه بود، اما دولت تدبیر و امید با صرف هزینه های زیاد تحول شگرفی در این بخش ایجاد کرد.
وی گفت: بااجرای طرح تحول سلامت توسط دولت یازدهم ،خدمات فراوانی به بیماران ارائه شد به طوری که اکنون همه خدمات مورد نیاز بیماران بستری ، بدون مشکل ارائه می شود.
معاون دانشگاه علوم پزشکی شاهرود توجه به زیرساخت های بخش بهداشت و درمان را یکی دیگر از نتایج طرح تحول سلامت خواند و گفت: اکنون ۵۵طرح در حوزه بهداشت شاهرود درحال ساخت است.
وی گفت: دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول سلامت به یکی از آرزوهای رهبر معظم انقلاب جامه عمل پوشاند تا از این پس بیماران وخانواده هایشان نگران هزینه های مربوطه نباشند.
شایان ذکر است دراین همایش از سازمانها، و همکاران برتر در این سامانه با اهداء لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.

 

 

کلید واژه ها: تبریک و قدردانی دکتر سیاری از دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درهمایش نکوداشت دستاوردهای حوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


نظر شما :