با حضور وزیر بهداشت در افتتاح همزمان شبکه مرکز جامع بیمارن خاص:

مرکز جامع بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در بیمارستان امام حسین (ع) افتتاح شد

۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۷ کد : ۱۳۷۷ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۶۳۷
به گزارش روابط عمومی دانشگاه همزمان با ۸۳ مرکز جامع خدمات بیماران خاص در ۵۹ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور، مرکز جامع بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در بیمارستان امام حسین (ع) روز دوشنبه ۲۱ آبان ماه افتتاح گردید.
مرکز جامع بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در بیمارستان امام حسین (ع) افتتاح شد

دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه در آیین افتتاح همزمان 83 مرکز جامع خدمات بیماران خاص که در 59 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور برگزار شد گفت : این مراکز ویژه بیماران خاص هستند و شبکه خدماتی را برای مبتلایان ارائه می‌کنند. بر اساس ‏قانون، بیماران خاص بیمارانی هستند که مبتلا به بیماری کلیوی هستند و باید دیالیز شوند. همچنین بیماران تالاسمی و هموفیلی که نوعی ‏از بیماری خونی است. مجموعه دیگری از بیماری‌های دیگر مثل ام اس و پروانه‌ای و متابولیک نیز شامل این بیماری‌ها می‌شود.‏

در مراسم افتتاح مرکز بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در بیمارستان امام حسین (ع) دکترحسین شیبانی معاون درمان دانشگاه افتتاح مراکز جامع بیماران خاص را تثبیت یک تفکر و اندیشه در راستای توجه ویژه به قشر بیماران خاص قلمداد نمود و بیان داشت:تجمیع تمامی امکانات کلینیکی و پارکلینکی در یک مکان جهت دسترسی آسان بیماران خاص قدمی مثبت جهت آسایش آنان است که خوشبختانه این امکانات در بیمارستان امام حسین (ع)  به صورت تجمیع وجود دارد .

دکتر شیبانی افز.د مرکز جامع بیماران خاص دانشگاه در مساحتی حدود 1000 متر مربع در بیمارستان امام حسین (ع) مستقر می باشد.

وی افزود : آمار بیماران خاص تحت پوشش  دانشگاه 426 نفر که شامل193 بیمار  MS ، 156 بیمار دیالیزی ، 20 بیمار تالاسمی، 56 بیمار هموفیلی و 1نفر بیمار Eb  بوده و از خدمات درمانی این مرکز استفاده می نمایند.

 

  

 

کلید واژه ها: مرکز جامع بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۱ )

نظر شما :