با حضوردکترحسینی نماینده مردم شهرستانهای شاهرود ومیامی برگزار شد:

نشست هیات رییسه دانشگاه های علوم پزشکی و صنعتی شاهرود در راستای بین المللی سازی

۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۶ کد : ۱۳۸۰ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۶۹۳
به گزارش روابط عمومی دانشگاه با حضور دکتر سید حسن حسینی نماینده مردم شهرستان های شاهرود ومیامی در مجلس شورای اسلامی نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود و دانشگاه صنعتی شاهرود در راستا بین المللی سازی و تفاهم نامه اجرایی ماموریت های ملی و بین المللی و به اشتراک گذاری دانش وامکانات حوزه "سلامت ،فناوری و صنعت" روز سه شنبه ۲۲ آیان ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار گردید.
نشست هیات رییسه دانشگاه های علوم پزشکی و صنعتی شاهرود در راستای بین المللی سازی

دکتر حسینی نماینده شهرستان های شاهرود ومیامی با اشاره به وجود پتانسیل جهانی شدن دانشگاه های علوم پزشکی و صنعتی شاهرود بیان داشت: جهش و پیشرفت حاصل تعامل با محیط و عوامل محیطی است. 
 وی در ادامه افزود: تعامل مناسب با محیط  ونیزعزم و همت انجام کارهای بزرگ منجر به کسب توفیقات و دستاوردهایی شده است که شاهد آن  مقایسه گذشته و  حال بخش های مختلف  ازجمله دانشگاه صنعتی و دانشگاه علوم پزشکی می باشدکه با توجه به ظرفیت های مختلف منطقه ای و ملی اجرای این تفاهم نامه مشترک ودر قالب توافق نامه های عملیاتی  امکان پذیرخواهد بود.
دکتر رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ابتدای این نشست با ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه   با اشاره به اهمیت همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و صنعتی شاهرود بیان داشت: تحقق بین المللی سازی و اجرای تفاهم نامه زمینه اعتباربخشی و ارتقای جایگاه هردو دانشگاه را در جنبه های مختلف فراهم می سازد.
دکتر چمن در ادامه افزود :در رشته های مشترک و بین رشته ای ازجمله درحوزه فناوری های نوین،نانو و بایوتکنولوژی ، طب ورزشی ، صنعت گیاهان دارویی و برگزاری همایش و سمینارهای بین المللی زمینه های اقدام مشترک بین دودانشگاه وجود دارد.
دکتر مهدی فاتح رییس دانشگاه صنعتی در این نشست بیان داشت: لازم است حرکت ما در قالب تقاهم نامه مشترک همراه با طرح سئوال و بیان شفاف مسئله ، شناخت محدودیت ها و نقاط قوت و همچنین برخورداری از حمایت های مختلف باشد تا بتوانیم در زمینه های مشترک بخصوص با رویکرد کار آفرینی  اهداف و ماموریت های ملی و بین المللی این نفاهم نامه را اجرایی نماییم.
 

کلید واژه ها: راهکارهای بین المللی سازی و تفاهم نامه اجرایی دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی شاهرود


( ۱ )

نظر شما :