رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

علوم پزشکی شاهرود ۴۰درصد جمعیت استان سمنان را پوشش می‌دهد

۱۲ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۴ کد : ۱۴۴۳ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۳۹۲
به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از خبر گزاری مهر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۴۰ درصد از جمعیت ۷۰۲ هزارنفری استان سمنان تحت پوشش خدمات این دانشگاه هستند.

دکتررضا چمن در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۴۰ درصد جمعیت استان سمنان را پوشش می‌دهد، تأکید کرد: این دانشگاه همچنین ۵۰ درصد از مساحت جغرافیایی استان را نیز تحت پوشش خدمات خود دارد که یکی از دشواری‌های کار خدمت‌رسانی مجموعه بهداشت و درمان همین مقوله پراکندگی وسیع جغرافیایی است.

وی بابیان اینکه ۲۸ مرکز بهداشتی در سراسر شهرستان‌های شاهرود و میامی به مردم خدمات درمانی ارائه می‌دهند، افزود: امروز در دورترین روستاهای شرق استان سمنان نیز خدمات درمانی به مراجع داده می‌شود.

کاهش مرده‌زایی در شرق استان سمنان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه این دانشگاه یک هزار و ۸۵۰ دانشجو دارد، تأکید کرد: این دانشجویان در شش رشته پی اچ‌دی، شش رشته کارشناسی ارشد و ۹ رشته کارشناسی تحصیل می‌کنند.

دکترچمن در ادامه به رشد ۴۰ درصدی شاخص‌های بهداشتی و درمانی در شرق استان سمنان طی سال‌های ۹۳ تا ۹۷ اشاره داشت و گفت: در این بازه زمانی به‌طور میانگین شاخص‌ها به‌خصوص در حوزه طرح تحول سلامت ۴۰ درصد بهبود داشته است.

وی افزود: برای مثال تخت‌های بیمارستانی در شهرستان‌های تابعه علوم پزشکی شاهرود ۳۵ درصد، تخت‌های بستری بیماری‌های ویژه ۲۰۰درصد و مجموعه پزشکان متخصص و عمومی نیز ۳۵ درصد رشد کمی داشته است.

کاهش ۳۳ درصدی تعرفعه درمان در شاهرود و میامی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درباره دیگر شاخص‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های شاهرود و میامی نیز توضیح داد: در بازه زمانی سال‌های ۹۳ تا ۹۷ مرگ‌ومیر کودکان زیر سه سال در این دو شهرستان از ۱۵ در یک هزار به هشت در یک هزار و مرده‌زایی از ۱۲ در هزار به شش در هزار کاهش ‌یافته است.

دکترچمن بیان کرد: بهای پرداختی مردم برای خدمات درمانی و بهداشتی در مراکز درمانی شهرستان‌های شاهرود و میامی از زمان ابلاغ طرح تحول سلامت از ۴۰ درصد تعرفه به هفت درصد رسیده است.

 


( ۴ )

نظر شما :