رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود خبر داد:

اولین عمل آنژیوگرافی در بیمارستان امام حسین (ع) انجام شد

۰۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۰ کد : ۱۵۰۸ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۱۴۸
به گزارش روابط عمومی دانشگاه با راه اندازی بخش جراحی قلب اولین عمل آنژیوگرافی در بیمارستان امام حسین (ع ) شاهرود در روز شنبه ۸دی ماه ۱۳۹۷انجام شد .
اولین عمل آنژیوگرافی در بیمارستان امام حسین (ع) انجام شد

دکتر رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره  به راه اندازی بخش جراحی قلب اظهار داشت: در پی افتتاح ساختمان و قسمتی از تجهیزات بخش آنژیو گرافی و جراحی قلب با حضور وزیر محترم  بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سال ۹۶خوشبختانه امروز شاهد بهره برداری از این بخش با مشارکت بخش خصوصی و با استفاده از کادر متخصص و فوق تخصص مجرب و با تعرفه دولتی می باشیم.

دکتر چمن در ادامه افزود: در هرماه حدود ۱۰۰نفر از بیماران نیازمند به خدمات آنژیوگرافی  ،آنژیوپلاستی و جراحی قلب به خارج از شاهرود ارجاع داده می شوند که با راه اندازی این بخش نیازی به ارجاع و اعزام این بیماران نخواهد بود.

 وی همچنین بیان داشت: راه اندازی این بخش به تشخیص اختلالات عروقی ارگان های حیاتی همچون قلب ، مغز ،ریه و کلیه کمک می کند و بعلاوه امکان جراحی بسته (آنژیو پلاستی )عروق را فراهم می نماید که در ادامه حسب نیاز امکان جراحی باز قلب نیز مهیا می گردد.

دکتر چمن با اشاره به مشخصات این مرکز گفت:بخش جراحی قلب بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود با زیر بنای ۴۸۰۰متر مربع و ۳۴تخت شامل ۱۵تخت بستری و ۱۹تخت مراقبت های ویژه  و جراحی باز  با اعتباری بالغ بر ۲۵۰میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است .

کلید واژه ها: بیمارستان امام حسین (عراه اندازی بخش جراحی قلباولین عمل آنژیوگرافی در شاهرود


( ۱۰ )

نظر شما :