حفظ منابع طبیعی احترام به آیندگان است:

برگزاری مراسم روز درختکاری در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۵ کد : ۱۸۲۲ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۴۵۷
به گزارش روابط عمومی دانشگاه به مناسبت ۱۵ اسفند روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی مراسم روز درختکاری با حضور دکتر چمن رئیس دانشگاه، دکتر آقایان معاون دانشجویی وفرهنگی وجمعی ازاعضاء هیات رئیسه ،روسای دانشکده ها ، استادان و دانشجویان روز چهارشنبه ۱۵اسفندماه در محوطه دانشگاه برگزار شد .

دکتررضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود باکاشت اولین نهال در باره اهمیت و پاسداشت این روز ملی گفت : درختکاری علاوه بر داشتن پشتوانه‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی در ایران، با اعتقادات مذهبی مردم نیز پیوند دارد.

 در این مراسم رییس دانشگاه  ، حفاظت از این منابع خدادادی را ضرورتی همگانی و همیشگی عنوان کرد و بیان داشت:احترام به طبیعت در حقیقت احترام به زندگی و احترام به زندگی در واقع احترام به خالق هستی است.

دکتر چمن افزود: کاشتن درخت امری است که اجر اخروی در پی دارد و از حرمت و قداست ویژه‌ای برخوردار است ،تا حدی که کاشت درخت، نوعی عبادت فرض شده و حتی در این باره روایات معتبری از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهم السلام نقل شده است

گفتنی است  بمناسبت روز درختکاری ۲۰۰اصله نهال در فضای3 هزار مترمربع  فضای دانشگاه با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه کاشته شد

 

 

 


( ۱ )

نظر شما :