به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

برگزاری کمیته سلامت جوانان با محوریت پیشگیری از حوادث ترافیکی جوانان

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۶ کد : ۲۴۷۰ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۴۵۸
کمیته سلامت جوانان صبح امروز با محوریت اجرای برنامه عملیاتی مداخلات آموزشی پیشگیری از مرگ بواسطه حوادث ترافیکی در جوانان در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی تشکیل شد.
برگزاری کمیته سلامت جوانان با محوریت پیشگیری از حوادث ترافیکی جوانان

این کمیته با حضور دکترباباخانی قائم مقام ریاست در امور مشارکتهای اجتماعی دانشگاه ، سرهنگ فرزانه رئیس پلیس راهور، میری معاون اجتماعی ناجا ،معاونین اجرایی و فنی معاونت بهداشتی و نماینده سازمان ها وادارات و مسئولین ستادی معاونت برگزار گردید

قائم مقام ریاست در امور مشارکتهای اجتماعی دانشگاه اظهار کرد: خوشبختانه امروزه نزدیک به ۲۰ میلیون جوان ۱۸ تا ۲۰ سال در کشور داریم و که سرمایه ملی و موثر در آینده جامعه محسوب می‌شود، به طوریکه پرداختن به سلامت جوانان یکی از اولویت‌های اصلی وزارت بهداشت است

دکترباباخانی افزود : در حوادث ترافیکی و بروز تصادفات سه عامل جاده ، وسیله نقلیه و انسان دخیل هستند که در این میان انسان ، عامل ۹۰ درصد حوادث ترافیکی می باشد .

وی در ادامه نقش دستگاههای مختلف در خصوص تامین سلامت جوانان اشاره کرد و در مورد اپیدمیولوژی حوادث ترافیکی درجهان و ایران توضیحات ارائه نمود.

سرهنگ فرزانه رئیس پلیس راهور به ارائه آمار سوانح و حوادث ترافیکی و عوامل موثر بر آن پرداخت و اهمیت آموزش را در فرهنگ سازی و کاهش تصادفات و سوانح رانندگی متذکر شد.

گفتنی است کارشناسان  به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات در اجرای این برنامه پرداختند.

کلید واژه ها: کمیته سلامت جوانانپیشگیری از حوادث ترافیکی جوانانمعاونت بهداشتیدانشگاه علوم پزشکی شاهرود


نظر شما :