رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

ورزش همگانی، ارتقاء همه ابعاد سلامت را در پی دارد

۲۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۴ کد : ۲۹۳۳ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۲۲۸
به گزارش روابط عمومی دانشگاه:رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود گفت: ورزش همگانی نه تنها به حفظ سلامت جسم کمک می کند بلکه ارتقاء سلامت در دیگر ابعاد روانی، اجتماعی و معنوی را نیز در پی دارد.
ورزش همگانی، ارتقاء همه ابعاد سلامت را در پی دارد

دکتر رضا چمن در جمع شهروندان شاهرودی و خانواده کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در قالب "طرح امید و نشاط با ورزش و خانواده" که در زمین چمن این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: ورزش همگانی در ایجاد شور و نشاط اجتماعی، سرزندگی و انرژی برای کار و همبستگی در فضای خانوادگی و اجتماعی تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی شایع ترین علل مرگ و میر بیماری های غیر واگیر و در رأس آن ها بیماری های قلبی و عروقی و سرطان است، افزود: این مشکلات در نتیجه سبک زندگی نادرست از جمله تغذیه ناسالم و کم تحرکی به وجود می آید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود یادآور شد: بر اساس مطالعات کشوری کمتر از ۵۰ درصد مردم ورزش مناسب و مفید انجام می دهند که سه تا پنج روز در هفته به مدت ۳۰ دقیقه دچار تپش قلب و ریزش عرق شوند.

دکتر چمن کم تحرکی را عامل سکته قلبی و مغزی چه در افراد چاق و چه در افراد لاغر دانست و تأکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ترویج ورزش همگانی از هیچ تلاشی دریغ نمی کند و مهمترین رسالت ما در این زمینه، آموزش است.

وی با بیان اینکه باید عوامل ارتقاء و تهدید سلامت را به مردم آموخت، تصریح کرد: باید کاری کنیم که مردم به صورت داوطلبانه، آگاهانه و هوشمندانه به حفظ سلامتی خود و جامعه پیرامونشان کمک کنند. 

گفتنی است در این برنامه که با حضور خانواده های کارکنان، دانشجویان و دیگر شهروندان برگزار شد، به قید قرعه جوایزی نیز به شرکت کنندگان اهدا شد. حضور هیات های مختلف ورزشی، جشن بادبادک ها، هنرهای نمایشی و برگزاری مسابقات طناب کشی، دوچرخه سواری، شوت فوتبال، گلف و داژبال از جمله بخش های این برنامه بود

کلید واژه ها: ورزش همگانی طرح امید نشاط با ورزش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دکترچمن


نظر شما :