سومین نشست کشوری شبکه کوهورت ایران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرودبرگزار گردید.

۰۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۶ کد خبر : ۳ اطلاعیه ها اخبار متحرک
تعداد بازدید:۴۵۷
دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علو.م پزشکی شاهرود صبح چهارشنبه سوم شهریورماه در سومین نشست کشوری شبکه کوهورت ایران که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سالن همایش پورسینا برگزار شد، ضمن خیر مقدم به مهمانان واساتید شرکت کننده در این نشست با تبریک هفته دولت گفت :حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با ۵۰۸۹۹ کیلومتر مربع مساحت بیش از۵۶/۱۷% از مساحت کل استان را شامل می شود.
سومین نشست کشوری شبکه کوهورت ایران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرودبرگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علو.م پزشکی شاهرود  صبح چهارشنبه سوم  شهریورماه  در سومین نشست کشوری  شبکه کوهورت ایران  که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سالن همایش پورسینا برگزار شد، ضمن خیر مقدم به مهمانان واساتید  شرکت کننده در این نشست با  تبریک هفته دولت  گفت :حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با ۵۰۸۹۹ کیلومتر مربع مساحت بیش از۵۶/۱۷% از مساحت کل استان را شامل می شود.

دکتر موسوی  افزود :شاهرود از تنوع آب و هوایی مناسب برخوردار است و به همین دلیل « قاره کوچک» نام نهاده شده است. واین شهرستان در مسیر عبور سالانه حدود ۱۵ میلیون مسافر و زائران امام رضا(ع) واقع شده و ضمن ارائه خدمات سلامتی به آنان تصادفات و سوانح مرتبط را نیز پوشش می دهد

دکتر موسوی در این نشست افزود:حضور اساتید گرانقدر وپژوهشگران محترم کوهورت از سراسر کشور فرصت مغتنمی برای شاهرود محسوب می شود که از طرفی بیانگر ظرفیت این دانشگاه در اجرای چنین نشست ها و همچنین مطالعات کوهورت می باشد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از افتتاح وآغاز همزمان طرح کوهورت بیارجمندو دیستنس رودیان در این روز با حضور معاون تحقیقات وفنآوری و معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد. دکترموسوی طرح کوهورت ببارجمند رامطالعه اب میدانی برشمردکه سلامت عمومی آن جامعه را بررسی می کندو به شکل آینده نگر به بررسی روابط علیتی و سبب شناختی عوامل موثر برسلامت بویژه رفتارهای تغذیه ای می پردازد .

وی، با بیان اینکه اساس طرح مطالعاتی کوهورت ارزیابی افراد سالم، شناسایی عوامل خطر در آنهاست، و  در این طرح با آموزش و اعمال روشهای پیشگیرانه ، طول عمر افراد افزایش می یابدو جمعیت هدف از نظر سلامتی در مدت طولانی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

 


نظر شما :