به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

نگرانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از فعالیت غیر مجاز افراد فاقد صلاحیت در امور درمان

۰۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۸ کد : ۳۵۵۲ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۴۵۳
دکترحسین شیبانی معاون درمان دانشگاه در گفت و گویی با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به گسترش روز افزون مداخله افراد فاقد صلاحیت در امور درمان از جمله عطاری ها ،منازل مسکونی، سالن های زیبایی موجب افزایش نگرانی دست اندرکاران حوزه سلامت شده است.
نگرانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از فعالیت غیر مجاز افراد فاقد صلاحیت در امور درمان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشت : سلامتی در کنار امنیت ۲ مقوله با ارزش برای هر جامعه ای به شمار می رود بنابراین تلاش های زیادی برای گسترش سلامت در جامعه با توسعه زیر ساخت ها و افزایش مراکز درمانی صورت گرفته است اما مدتی است که افراد فاقد دانش علمی و تجربی و بدون طی مدارج دانشگاهی در حوزه پزشکی اقدام به معاینه، تجویز دارو و درمان بیماران می کنند.

دکتر شیبانی با تأکید به این موضوع که افراد سوء استفاده گر هر روز با شگردهای جدید درصدد گسترش اقدامات خود هستند، از شهروندان محترم خواست در راستای حفظ سلامتی خود برای دریافت خدمات درمانی صرفا به مراکز مجاز و دارای پروانه رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراجعه نمایند و از دریافت هر سطحی از خدمات از طریق اماکن غیر مجاز نظیر منازل مسکونی، سالن های زیبایی، عطاری ها، محل هایی که فاقد پروانه رسمی ازدانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی باشند جدا خود داری نمایند.

وی افزود :هرگونه مبادرت به راه اندازی و فعالیت در امور درمان توسط افراد فاقد صلاحیت مشمول دخالت غیر مجاز در امور درمان محسوب می گردد و قابل پیگیری و مجازات است.

دکتر شیبانی بیان داشت :در صورت شناسایی مراکز غیر مجاز ارائه دهنده خدمات درمانی ضمن مراجعه به اداره نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود می توانند با شماره ۳۲۳۹۲۸۲۲-۰۲۳تماس حاصل نمایند   

 


( ۳ )

نظر شما :