به همت واحد آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود :سلامت معنوی ،مقدم بر سلامت فردی،جسمی،روانی و اجتماعی است

۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۴ کد : ۳۶۸۴ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۴۷۱
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صبح روز یکشنبه یکم دی ماه ۹۸ به مناسبت گرامیداشت روز جهانی داوطلب سلامت و به پاس قدردانی از زحمات آنها مراسم جشنی با حضور دکتر چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ،دکتر بینش معاون بهداشتی، اعضای هیات رییسه دانشگاه ،اعضای شورای اسلامی شهر شاهرود شهرداری ، بهزیستی ، آموزش و پرورش ،دانشکده تربیت بدنی وداوطلبین سلامت ، مربیان آنها و سفیران سلامت درمحل تالار پورسینا دانشگاه برگزار شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود :سلامت معنوی ،مقدم بر سلامت فردی،جسمی،روانی و اجتماعی است

در این مراسم دکتررضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود: ارتقاء و نهادینه کردن سلامت معنوی در سطح جامعه با مشارکت و حضور آگاهانه مردم،مقدم بر سلامت فردی،جسمی،روانی و اجتماعی است وارائه مدل جهانی آن همراه با بهره گیری از منابع دینی و غنای مکتب اسلام و رویکرد توحیدی باید در سرلوحه امور قرار بگیرد .

وی ضمن ارج نهادن به همه منابع پزشکی روز دنیا و تمامی دستاوردهای علم و عقل بشری با تبیین این مدل ایرانی - اسلامی به چهار رابطه سالم زیستن (رابطه با خود- با خدا – با دیگران – با طبیعت و محیط پیرامون) اشاره نمود.

دکتر چمن ضمن تقدیر از زحمات داوطلبان سلامت ومربیان آنها و همه افرادی که در جذب و تربیت این گروه نقش دارند به جایگاه ویژه سفیران سلامت در همکاری در اجرای برنامه های ملی و کشوری اشاره نمود.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به این که هر فردی باید زمانی به این نتیجه برسد که بصورت آگاهانه ، هدفدار و مسئولانه اعمالی را برای خود ، فرزندان و خانواده اش انجام دهد تا سالم بماند و از سلامت جسمی ،روانی و اجتماعی خود و خانواده خود حفاظت نماید و دراین راه سفیران سلامت بعنوان بازوان قوی می توانند کمک کننده باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن اشاره به بحث شیوع آنفلوانزا در کشور ،از همکاری تیم معاونت بهداشتی دانشگاه و سفیران سلامت محله که بخوبی بیماری آنفلوانزا را با اطلاع رسانی و آموزش کنترل نمودند تشکر و قدردانی نمود.

کلید واژه ها: آموزش و ارتقای سلامت روز جهانی داوطلب سلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۱ )

نظر شما :