به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

همایش پلاک عشق در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار گردید

۱۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۰:۴۰ کد : ۵۳۲ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۹۲۰
همایش دانشجویی پلاک عشق با حضور دکتر رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ،سردارمحمد احمدیان از روایتگران دفاع مقدس و جمعی از دانشجویان دانشگاه روز شنبه ۱۳ آبان ماه سال جاری با محوریت بزرگداشت مقام شهدای دفاع مقدس در سالن همایش پور سینا برگزار شد.
همایش پلاک عشق در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار گردید

در این همایش دکتر چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن خیر مقدم و تشکر از کسانی که با پاسداشت یاد شهدا فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه می دارند بیان داشت : تاریخ معلم سالخورده ای است که باید پای صحبت اونشست وازتجارب وی درس آموخت وبراین اساس  تاریخ جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس نیزگفته ها وناگفته های بسیار ودرس وعبرت های زیادی داردکه باید از زوایای مختلف به آن توجه شود وموردبازخوانی قرارگیرد.

دکترچمن همچنین افزود: دوران دفاع مقدس باخاطراتی همراه بوده است که با ادبیات گوناگون صحنه های مختلف جدی و طنز اخلاص و عبادت و شجاعت و رزم و ازخودگذشتگی رامی توان روایت کردکه برخی از فیلم ها به این امرپرداخته اند.

وی افزود: ازنکات مهم دوران دفاع مقدس بررسی تاثیر آن فرهنگ در زندگی امروز ما و درواقع ترجمان  فرهنگ شهادت وایثار به رفتار فردی و اجتماعی  ما و حساسیت در برابر حرام و حلال الهی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بااشاره به گسترش فضای مجازی یبان داشت: در دنیای امروز که در چنبره فضای مجازی قرار گرفته ایم فرهنگ شهادت و ایثار و جهاد را چگونه باید نهادینه کنیم و بکاربگیریم؟ پاسخ به این پرسش  در گرو هنروخلاقیت و پویایی و زمان شناسی درپرتو زنده نگه داشتن یادافتخارآمیز شهیدان و فرهنگ شهادت است و دانشجویان سزاوارترین قشر برای پرداختن به این موضوعات ومفاهیم می باشند.

درادامه این همایش سردار احمدیان(روایت گر دفاع مقدس) با نگاه و سبکی نو به شرح  خاطرات و ناگفته های دوران جنگ پرداخت.

 این مراسم با نمایش کلیپ اردو جهادی دانشجویان در 'تابستان ۹۶' و همچنین با اجرای نمایشنامه ای نمادین جهت بزرگداشت مقام شهید و همسران شهید پایان یافت.

کلید واژه ها: همایش پلاک عشقپاسداشت یاد شهدا فرهنگ ایثار و شهادتکانون خیریه دانشگاه


۱ رای

نظر شما :