رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از اعزام تیم امدادی بهداشت و درمان به مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد و گفت: این تیم ۹نفره در حوزه واکنش سریع اعزام شدند.

اعزام تیم امدادی بهداشت ودرمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مناطق زلزله زده غرب کشور

۲۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۶ کد : ۵۵۴ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۳۵۴
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتررضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از اعزام تیم امدادی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به غرب کشور خبر داد و بیان کرد: این تیم متشکل از ۹نفر نیروهای واکنش سریع به همراه خانه بهداشت سیار ویژه بحران، شیر خشک، کیت حفاظت فردی و ۹۷ قلم دارو های ضروری و تجهیزات پزشکی، فشارسنج و وسایل کامل و سایر اقلام ضروری با چهار دستگاه وسیله نقلیه برای امداد رسانی و ارایه خدمات سلامت به هموطنان در مناطق زلزله زده به غرب کشور اعزام شد.
اعزام تیم امدادی بهداشت ودرمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مناطق زلزله زده غرب کشور
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود: خانه بهداشت سیار تحت عنوان سامانه پشتیبانی خدمات بهداشتی درحوادث و بلایا با رعایت استانداردها و بهره گیری از تکنولوژی و دانش فنی روز با رویکرد ارتقای سلامت و ارایه خدامات اولیه بهداشتی همچون بهداشت عمومی، بیمار یابی و پیشگیری اولیه از بیماری‌های مشمول مراقبت، برنامه ایمن سازی و واکیسناسیون، تشخیص به موقع و درمان سرپایی سطح اول و ارجاع در حداقل زمان ممکن برای اولین بار درکشور توسط دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ساخته و به غرب کشور اعزام شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تصمیم اعزام نیروهای واکنش سریع در اولین ساعات پس از وقوع زلزله در غرب کشور توسط کارگروه سلامت درحوادث غیر مترقبه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اخذ و این تیم صبح امروزبه سرپرستی دکترمحمدی راهی کرمانشاه شد.
چمن بیان کرد: خدمات امداد و درمان ویژه زلزله زدگان غرب کشور در زمره اقداماتی است که این تیم ۹نفره بر عهده خواهند داشت.
وی افزود: این تیم همچنین نظارت در تامین و توزیع آب سالم، بهداشت مواد غذایی و ارایه مراقبت های اولیه بهداشتی و درمانی در امداد رسانی و رسیدگی به زلزله زدگان را بر عهده خواهد داشت.
شایان ذکر است خانه بهداشت سیار تحت عنوان سامانه پشتیبانی خدمات بهداشتی درحوادث وبلایا با رعایت استانداردها وبهره گیری از تکنولوزی ودانش فنی روز با رویکرد ارتقای سلامت وارایه خدامات اولیه بهداشتی همچون بهداشت عمومی ، بیمار یابی و پیشگیری اولیه از بیماریهای مشمول مراقبت ، برنامه ایمن سازی و واکسیناسیون ،تشخیص به موقع و درمان سرپایی سطح اول وارجاع درحداقل زمان ممکن برای اولین بار درکشور توسط دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ساخته شده است که تاکنون نمونه ای از آن درمناطق جنگ زده سوریه مورد استفاده قرار گرفته است.

کلید واژه ها: تیم واکنش سریعزلزله غرب کشور


۱۱ رای

نظر شما :