به مناسبت روز جهانی داوطلب :

داوطلبان سلامت نمونه موفق از مشارکت جامعه در توسعه و ارتفاء سلامت

۱۴ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۶ کد : ۶۰۲ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۸۳۰
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر ابوالفضل باباخانی قائم مقام رییس دانشگاه در امور مشارکتهای مردمی پیام تبریکی به مناسبت ۱۴آذر روز جهانی داوطلب صادر نمود.
داوطلبان سلامت نمونه موفق از مشارکت جامعه در توسعه و ارتفاء سلامت

 متن پیام بدین شرح می باشد :

۱۴آذر روز جهانی داوطلب گرامی باد از جمله حقوق فردی، سیاسی و اجتماعی افراد جامعه، مشارکت و همکاری ایشان در توسعه کشور می باشد. بر همین اساس در اصول مراقبتها اولیه سلامت نیز برنقش مهم مشارکت مردم در سلامت بسیار تاکید شده است. زیرا افزایش مشارکت مردم در فعالیتهای مربوط به سلامت منجر به افزایش سطح سلامتی پایدار خواهد شد و لذا از دولتها و مدیران انتظار می رود که شرایط و زمینه سهیم بودن مردم در سلامت و مشارکت در همه مراحل ارائه خدمات بهداشتی را فراهم کنند.

با توجه به اعلامیه آلماآتا و اصول مراقبتهای اولیه بهداشتی (PHC) مبنی بر لزوم مشارکت مردم، وزارت بهداشت و درمان، طرح رابطان بهداشت (داوطلبان سلامت ) را در سال ۱۳۶۹درکشور اجرا نمود که با استقبال خوبی مواجه شد و فرصتی را فراهم نمود که راهی برای توسعه فرهنگ فعالیتهای داوطلبانه و مشارکت مردمی در عرصه سلامت ایجاد شود.

روز چهاردهم آذرماه (۵ دسامبر) بعنوان روز جهانی داوطلب نامگذاری شده، بدینوسیله ضمن تبریک این روز،از مشارکت و زحمات کلیه داوطلبان سلامت و فعالان این عرصه قدردانی نموده و برایشان آرزوی توفیق روز افزون می نمایم. امیداست درپناه عنایت خداوند متعال همه با هم بتوانیم در راستای ایجاد جامعه ای سالم و پویا گام برداریم.

ر

کلید واژه ها: به مناسبت روز جهانی داوطلب


( ۲ )

نظر شما :