به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مناسبت گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۱ کد : ۶۰۷ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۵۶۵
دکتر رضا چمن با اشاره به تقارن ۱۶ آذر "روز دانشجو"با ایام میلاد پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) وحضرت امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت در پیامی خطاب به دانشجویان و جامعه علمی و دانشگاهی کشور روز دانشجو را تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:
پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مناسبت گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو

                                به نام خداوند لوح و قلم                    حقیقت نگار وجود و عدم

۱۶آذر"روز دانشجو" سالروز بزرگداشت شهادت سه تن از دانشجویانی است که در سال ۱۳۳۲ در راه مبارزه با استکبار به شهادت رسیدند. روزی که سنگ فرش های سبز دانشگاه با خون سرخ دانشجویان رنگین شد. ۱۶آذر یادآور خاطره (( آن «سه قطره خون» است که بر چهره‌ی دانشگاه ما، همچنان تازه و گرم است و از آن سال ، چندین دوره آمدند و کارشان را تمام کردند و رفتند، اما این سه تن ماندند تا هر که را می‌آید، بیاموزند، هرکه را می‌رود، سفارش کنند. آن‌ها هرگز نمی روند، همیشه خواهند ماند، آنها "شهیدند"))

۱۶آذر بدون تردید نقطه عطفی در تاریخ دانشجویی ایران و فرصتی ارزشمند برای تامل وبررسی هویت تاریخی و رسالت ملی و دینی دانشجویان است .دانشجویانی که در کنار سایر اقشار انقلابی نعمت بزرگ استقلال و آزادی و امنیت پایدار امروز کشورمان مرهون مجاهدت و فداکاری آنان است که با جهاد علمی و نثارخون پاک خود نهال پر خیر و برکت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند.

اینجانب این روزبزرگ و تاریخی را که امسال با ایام  "سالروز میلاد پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص)  و فرزند دانشمند پرورش حضرت امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت" مقارن شده است را به فال نیک گرفته، ضمن  تبریک و گرامی داشت این مناسبت های خجسته و هم راستا امیدوارم این هم زمانی مبارک بیش از پیش موجبات همدلی و وحدت ملی را در تمامی سطوح خاصه در جامعه علمی و دانشگاهی کشور برای توسعه و تعالی ایران اسلامی فراهم نماید و دانشجویان و دانشگاهیان عزیز و آگاه با عنایت به منویات رهبر فرزانه انقلاب روحیه ایثارگری، استقلال طلبی،آزادی خواهی و استکبار ستیزی خود را حفظ و تقویت نمایند.

دکتر رضا چمن

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

     

کلید واژه ها: علوم پزشکی شاهرودروز دانشجو16 آذرپیام رییس دانشگاه


۱ رای

نظر شما :