به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بمناسبت روز پرستار

۰۱ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۴ کد : ۷۲۴ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۲۰۱
دکتر رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود طی پیامی ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار را تبریک گفت. در متن پیام به شرح ذیل می باشد:
پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بمناسبت روز پرستار

به نام خداوند زیبا و دوستدار زیبایی

سالروز ولادت بزرگ پرستار کربلا که همچون معنای اسم شریفش، زینتی برای پدر و شریکی در نهضت انسان ساز و رهایی بخش سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بود را تبریک وتهنیت می گویم.بانویی که نام ویاد او یادآور پیام آوری است که:

سرّ نی در نینوا می مانداگرزینب نبود

کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود

نامگذاری سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) بانوی ایثار واستقامت که" جز زیبایی در عرصه گلگون کربلا ندید" به نام" روز پرستار" در تقویم سلامت ایران اسلامی بیانگر جایگاه ارزشمند این حرفه مقدس ومقام پرستاران گرانقدر می باشد.

پرستاری هنری است آمیخته با مراقبت جسم و جان،حرفه ای بی نظیر که فقط نگاهبانی از مرز علائم حیاتی بیمار نیست؛ بلکه دمیدن روح زندگی است در تن رنجور و جاری کردن زلال امیدواری در بدن خسته بیمار. پرستاری درمان زخم های عیان است و مرهم نهادن بر زخم های پنهان بیماران.

بدون تردیدی مناسبتی شایسته تر از میلاد اسوه صبر وحمایت حضرت زینب کبری (س) بعنوان روز پرستار و قدردانی از تلاش و کوشش وتکریم شما عزیزان نمی توان یافت.

اینجانب با تبریک روز پرستار وارج نهادن به خدمات جامعه پرستاری اعم از استادان،مربیان، پرستاران ودانشجویان رشته پرستاری از خداوند سبحان دوام توفیقات یکایک شما عزیزان را آرزو می نمایم .

امیداست در تمام شؤن کارو زندگی خاصه درتحقق اهداف" پرستاری جامعه نگر،سلامت همگانی و رضایت مردم"  موفق و مؤید باشید.

 

کلید واژه ها: پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرودمناسبت روز پرستار


۲ رای

نظر شما :