به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

نشست خبری معاون بهداشتی دانشگاه به مناسبت هفته سلامت برگزار گردید

۳۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۸ کد خبر : ۷۳ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۴۲۵
به مناسبت هفته سلامت نشست خبری جانشین رییس ستاد گرامیداشت هفته سلامت ومعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دانشگاه با اصحاب رسانه صبح روز۳۰ فروردین ماه سال جاری درسالن جلسات معاونت بهداشتی برگزار گردید
نشست خبری معاون بهداشتی دانشگاه  به مناسبت هفته سلامت برگزار گردید

در این نشست دکتر محمد محمدی معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به اقداماتی که قرار است در هفته سلامت در سراسز کشور انجام شود  اظهار کرد: هفته سلامت فرصتی را برای دست اندرکاران بخش سلامت ایجاد می کند که نقش سلامت را برای مردم برجسته تر کنند و فرصتی برای بیان دستاوردها، موفقیتها و بیان مشکلات و چالش های موجود در بخش سلامت است..

معاون بهداشتی دانشگاه همچنین این هفته را فرصتی دانست تا با بازنگری و نگاه مجدد به توانمندی¬ها؛ دستاوردها و انتظارات موجود برای پاسخ¬گویی منطقی و شایسته به مردم، بازتوانی مضاعف و در قالب یک برنامۀ منسجم و کلان همراه با سایر دستگاه¬های مسئول در مسیر تحقق سلامت مردم گام برداریم.

دکتر محمدی گفت: شعار امسال سازمان بهداشت جهانی "افسردگی، بیا صحبت کنیم" و در کشور ما این شعار « زندگی سالم، با نشاط و امید» نامگذاری شده است و باید در طول سال جاری تلاش کنیم که شعار امسال را محقق کنیم.

وی بیان داشت : هفته سلامت سال جاری نیز همچون 3 سال گذشته، از اول لغایت هفتم اردیبهشت ماه با شعار «زندگی سالم با نشاط و امید» با اقتباس از شعار روز جهانی بهداشت در سال 2017 «افسردگی؛ بیائید صحبت کنیم» برگزار می گردد.

جانشین رییس ستاد هفته سلامت دانشگاه هفته سلامت 1396 دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه در طول این هفته برنامه های مختلف و متنوعی در سطح شهرستان شاهرود اجراء می گردد، اظهار نمود: در روز نخست این هفته، جمعه 1 اردیبهشت ماه، همایش پیاده روی خانوادگی در شاهرود برگزار خواهد شد. .

وی ادامه داد: همچنین در روز شنبه 2 اردیبهشت ماه، مراسم نواختن زنگ سلامت با همکاری هماهنگی آموزش و پرورش شهرستان شاهرود در ساعت 9 صبح در دبیرستان دخترانه علوی اجراء خواهد گردید تا با نواخته شدن این زنگ، موضوع توجه بیش از پیش به سلامت یادآوری گردد.

معاون بهداشتی دانشگاه افزود :تبلیغات محیطی در سطح شهرو تهیه و چاپ بروشورهای آموزشی و محصولات فرهنگی در مراکز خدمات جامع سلامت و توزیع بین اقشار مختلف مردم در برنامه های مختلف و نیز مشاوره رایگان تغذیه در مراکز خدمات جامع سلامت تعبیه شده است

در این نشست دبیر هفته سلامت و مدیر روابط عمومی دانشگاه عناوین روزهای هفته سلامت را که برنامه ها مطابق با شعار همان روز اجرا می گردد، به شرح زیر بیان کرد:

جمعه      1  اردیبهشت 96:   تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی 

شنبه     2  اردیبهشت 96:  غذای سالم، جامعه سالم

یک شنبه   3  اردیبهشت 96:   سفیران سلامت، نهادهای اجتماعی 

دوشنبه   4  اردیبهشت 96:  طرح تحول سلامت، ارتقاء کیفیت زندگی

سه¬شنبه   5  اردیبهشت 96:  سلامت روان،نیاز همه وهمیشه

چهارشنبه   6  اردیبهشت 96:  هنر و رسانه، سواد سلامت

کلید واژه ها: نشست خبری


۱ رای

نظر شما :