به منظور تجلیل و تقدیر از پرستاران

جشن بزرگ روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد.

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۰ کد : ۷۴۵ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۵۰۴
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جشن میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار باحضور ریاست دانشگاه ،معاون استاندار وفرماندارشاهرود،پرستاران،سرپرستاران ، هیات رئیسه ومدیران دانشگاه وجمعی ازمدیران شهرستان در پنجم بهمن ماه ۹۶در تالار پور سینا دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار گردید.
جشن بزرگ روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد.

دکتر  رضا چمن  رئیس دانشگاه در این آیین  ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زینب کبری( س) و روز پرستار بیان داشت :روز پرستار روز میلاد با سعادت اسوه صبر و استقامت  حضرت زینب (س) است، همان بانویی که آموزگار بزرگ  ایثار و فداکاری می باشد و انتخاب این مناسبت به عنوان روز پرستار بیانگر مقام وجایگاه والای پرستار و پرستاری است.

 وی  جایگاه پرستاران در ارائه خدمات حیاتی و مراقبتهای تعیین کننده سلامتی  درکلیه واحد های بیمارستانی  و درمانی را منحصر به فرد برشمرد و گفت :بنظر من بهترین چیزی که رضایت بخش است  برای عزیزان پرستار همین نقشی  است که ایفاء می کنند و جایگاهی است که در تامین سلامت دارند وبالطبع  آن رضایتی که در چهره بیمار و همراهان بیمار در اثر مراقبت های پرستاری دیده می شود  بزرگترین  عامل  انگیزشی برای عزیزان پرستار محسوب می گردد.

دکتر چمن به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در اهمیت شغل پرستاری اشاره کرد و افزود : "من سعی لمریض فی حاجته قضاها اولم یقضها خرج من ذنوبه کیوم ولدته امه " هر کس برای نجات جان بیماری تلاش کند حتی اگر هم موفق نشود از گناهانش  پاک و طاهر می شود و چه نعمتی بالاتر از اینکه پیامبر عظیم الشان این گونه در مقام کسی که برای سلامتی  مردم و تسکین آلام مردم تلاش میکند  بشارت دهد.

در این مراسم  حجت الاسلام حسین پور مسپول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ،هاشمی معاون استاندار و فرماندار شاهرود و دکتر شیبانی معاون درمان دانشگاه  طی سخنانی از مقام پرستار و خدمات پرستاری تجلیل بعمل آوردند.

گفتنی است اجرای میان پرده موسیقی ، نمایش کلیپ ،برگزاری مسابقه ، اهداء جوایز و لوح تقدیر به پرستاران نمونه از جمله برنامه های پایان بخش این مراسم بود.

 

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی شاهرودجشن بزرگ روز پرستارمیلاد حضرت زینب (س) و روز پرستارتقدیر از پرستاران


۶ رای

نظر شما :