درهمایش سبک زندگی سالم و جشنواره غذای سالم عنوان شد:

مشکل عمده و اصلی سلامت در حال حاضر بیماریهایی است که ریشه در رفتارهای ما دارد.

۰۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۷ کد خبر : ۷۵۱ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۹۱۰
به گزارش روابط عمومی دانشگاه در همایش سلامت و سبک زندگی سالم و جشنواره غذای سالم که با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ، ائمه جمعه شاهرود بسطام،فرماندارشهرستان شاهرود وجمعی از مسئولین ادارات و کارشناسان معاونت بهداشت و اهالی منطقه به همت دهیاری وشورای اسلامی روستای ابر و مرکز خدمات جامع سلامت روستای قلعه نوخرقان در روز شنبه ۷ بهمن در روستای گردشگری ابر برگزار گردید.
مشکل عمده و اصلی سلامت در حال حاضر بیماریهایی است که ریشه در رفتارهای ما دارد.

دکترچمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با تاکید بر اینکه مشکل عمده و اصلی ما در حال حاضر بیماریهایی است که ریشه در رفتارهای ما دارد گفت: ۷۸ درصد مردم در سن بالای ۳۰ سال در روستای ابر مشکل افزایش وزن دارند.

دکتر چمن افزود: کاهش فعالیت بدنی به نسبت میزان کالری دریافتی یکی از عوامل تهدید کننده سلامتی در این منطقه است که عادات نادرست غذایی درآن نقش اساسی دارند .

رییس دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیان داشت: مشکل بعد ی تغییر ذائقه افراد است که به سمت غذاهای تهدیدکننده سلامت می رود که در کودکی و نوجوانی اگر اصلاح نشود در بزرگسالی به راحتی قابل اصلاح نخواهد بود.

دکتر چمن با اشاره به اینکه سفره غذایی باید متعادل و متنوع باشد  گفت: اغلب مواد غذایی ناسالم از غذای سالم گرانتر هستند بنابراین در اقتصادخانواده نیز تاثیر منفی تغذیه ناسالم موثر است .

رییس دانشگاه در ادامه افزود: عوامل تعیین کننده و تهدید کننده سلامت را باید بصورت یک بسته متشکل از اجزاء و عوامل مختلف دید یعنی اینکه در کنار تغذیه سالم باید اجتناب از دخانیات وپیشگیری از رفتارهای پرخطر ازجمله رفتارهای ترافیکی را نیزمدنظر قرار دهیم.

وی بیان داشت : مشکل بعدی تغییر ذائقه افراد است که به سمت غذاهای تهدیدکننده سلامت می رود که در کودکی و نوجوانی اگر اصلاح نشود در بزرگسالی به راحتی قابل اصلاح نخواهد بود

دکتر چمن در پایان این جشنواره گفت :حفظ وضع موجود بخودی خود کار سختی است و اگر بخواهیم به سمت وضعیت بهتر و اصلاح رفتار وایجاد رفتارمطلوب حرکت کنیم تلاشی مضاعف می طلبد

گفتنی است: در این جشنواره که با هدف تبلیغ استفاده از غذای سالم سنتی برگزار گردید از تهیه کنندگان غذای برتر از نظر معیارهای غذای سالم تقدیر شد.

 

کلید واژه ها: رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرودهمایش سبک زندگی سالمجشنواره غذای سالمروستای گردشگری ابر


۱ رای

نظر شما :