منوی اصلی

ورود به سایت


دریافت رمز عبور

حاضرین در سایت

لینک Rss مطالب

منشور حقوق پرسنل چاپ ایمیل
نگارش یافته توسط علي شامبياتي   
17 اسفند 1390 ساعت 00:00

  منشور حقوق پرسنل بيمارستان

از آنجائی که توفیق خدمت به بیماران محترم و نجات جان انسان ها در زمره برترین عبادات قرار دارد و نجات جان یک انسان ، از سوی شارع مقدس با نجات جان تمامی انسان ها برابر محسوب شده است و با توجه به اینکه مقدمه واجب ( یعنی خدمت به بیماران محترم و نجات جان انسان ها ) واجب است ، منشور حقوق کارکنان بیمارستان خاتم الانبیاء تدوین گردید تا با رعایت آن ، خدمت متناسب با شأن و منزلت بیماران گرامی فراهم گردد . حق در این منشور به معنی اختیار ، توانایی و مصونیت است و کارکنان می توانند در مواردی بزرگوارانه از حق خود بگذرند.

پرسنل بيمارستان حق دارند در قبال ارائه مراقبت مطلوب و موثر از جانب بيماران و همراهان مورد احترام كامل قرار گيرند.

پرسنل بيمارستان حق دارند فقط در چارچوب وظايف قانوني و بر اساس اصول علمي و دستورالعملهاي مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي به ارائه خدمت و روشهاي درماني اقدام نمايند .

 پرسنل بيمارستان حق دارند جهت ارائه مراقبت مطلوب و موثر محيطي آرام و امن داشته باشند و امنیت لازم  برای ایفای وظایف شغلی اعم از  امنيت  مالی، جانی و شغلی را داشته باشند .

پرسنل بيمارستان حق دارند از هرگونه تعرض و پرخاشگري گفتاري و كرداري احتمالي توسط بيماران و يا همراهان در امان باشند .

 پرسنل بيمارستان حق دارند عليرغم درخواست و اصرار بيماران از انجام دادن اعمال خلاف اصول و قواعد حرفه اي كه موجب آسيب ديدن جسمي يا روحي بيمار ميشود امتناع نمايند.

پرسنل بيمارستان حق دارند بر اساس شرح وظايف و زير نظر مسئول مربوطه و بر اساس قوانين و مقررات در انجام وظايف قانوني خود مستقل باشند .

پرسنل بيمارستان حق دارند از سلوك مناسب و تكريم از سوي مسئولين، كاركنان، ماموران دولتي، بازرسان، بيماران و همراهان ايشان برخوردار شوند .

 پرسنل بيمارستان حق دارند از حمايت و مساعدت قضايي از سوي مسئولين، در مواردي كه به دليل انجام وظايف شغلي مورد پيگرد قرار مي گيرند، برخوردار شوند .

پرسنل بيمارستان حق دارند از آخرين دستورالعمل ها و روشهاي نوين درماني و آئين نامه هايي كه مرتبط با وظايف شغلي آنان مي باشد در چار چوب مقررات مربوطه بهره مند شوند .

بر اساس ماده 607 قانون تمرد نسبت به مامورین دولتی ، ماده 608 و 609 قانون هتک حرمت اشخاص ، پرسنل بیمارستان در قبال تهدید و توهین افراد از طرف قانون حمایت می شوند.

تاریخ بروز رسانی ( 08 مهر 1393 ساعت 12:56 )
 
 

آمار

عضو: 5
مطلب: 277
سایت: 0
بازدیدکنندگان: 802996

عضویت در خبرنامه