منوی اصلی

ورود به سایت


دریافت رمز عبور

حاضرین در سایت

لینک Rss مطالب

قوانين و مقررات داخلي مركز آموزشي ، پژوهشي و درماني بهار چاپ
11 دی 1395 ساعت 01:36

هوالشافي

قوانين و مقررات داخلي مركز آموزشي ، پژوهشي و درماني بهار


مراجعين و بيماران محترم ، ضمن آرزوي سلامتي و موفقيت براي شما و استمداد شفاي عاجل براي تمامي بيماران از درگاه خداوند مهربان ، به استحضار مي رساند اطلاع و آگاهي از قوانين و مقررات هر مجموعه اي خصوصا هنگام بستري بيمار در بيمارستان ، به شما و پرسنل بيمارستان كمك خواهد نمود كه روند پذيرش ، دوره بستري و ترخيص را با سهولت و آرامش بيشتري سپري نماييد فلذا بدينوسيله مراتب ذيل جهت بهره برداري تقديم شما مي گردد :

 

1- از آنجا كه انجام امور درماني صحيح و كامل هر بيمار نياز به زمان و انجام بررسي هاي تشخيصي و مداخلات لازم را دارد انتظار مي رود كه در طول مدت بستري صبر و تحمل خود را افزايش دهيد تا روند انجام امور تشخيصي - درماني بصورت كامل و صحيح به انجام برسد و پزشك معالج ،كادر درماني و تشخيصي ، پرستاران محترم و پرسنل متعهد اين بيمارستان نيز تمامي تلاش خود را به انجام خواهند رسانيد تا روند بهبود شما بيماران عزيز با توجه به امكانات و توانمندي هاي موجود و با  رضايتمندي كامل شما به انجام برسد            

2- لطفا جهت تشكيل پرونده در هنگام بستري ، مدارك لازم شامل دفترچه بيمه و فتوكپي دفترچه  ، كارت بيمه تكميلي ( در صورت داشتن بيمه تكميلي) ، دستور بستري پزشك معالج ، كارت شناسائي معتبر ترجيحاً شناسنامه يا كارت ملي ، اصل آزمايشات و راديوگرافي هاي انجام شده قبلي را به همراه داشته باشيد. در صورتي كه تحت پوشش هيچ بيمه اي نمي باشيد از مددكار  راهنمایی های لازم را دریافت نمائید.

3- حضور ولي قانوني (پدر یا جد پدری)برای انجام امور درماني غيراورژانسي بیماران زیر18 سال ضروری است.

4- همراه بودن دفترچه بيمه نزد بيمار و در بخش بستري ، جهت تاييد توسط نماينده محترم بيمه ضروري مي باشد.

5- لطفا مدارک لازم جهت صدور گواهي ولادت ، شامل شناسنامه و کارت ملي پدر و مادر را پس از تولد نوزاد ، به بخش زايمان تحويل دهيد تا در صدور گواهي ولادت با مشكل مواجه نشويد.

6-در صورتي كه بيمار شما ناتوان يا بد حال است ، جهت انتقال وي به بخش ، از واحد اورژانس  جهت درخواست ويلچر يا برانكارد راهنمايي لازم را دريافت نماييد.

7- پس از انجام امور مربوط به پذیرش فرم نظرسنجی در اختیار شما قرار مي گيرد لطفا به منظور افزايش و ارتقاء كيفيت خدمات درماني و رفاهي و ساير موارد ... فرم را تکمیل نموده  و تحويل ايستگاه پرستاري نماييد.

8.تا اطلاع ثانوي و به منظور رفاه حال بيماران و تكريم آنان در بدو  ورود يك کیف بهداشتی حاوی وسایل شخصی ( لباس ، ليوان ، قاشق و چنگال ، مسواك ، خميردندان و... )در اختیار هر يك از آنان قرار می گیرد.

9-  جهت استفاده از بيمه تكميلي مدارك مرتبط به بيمه تكميلي را در هنگام ترخيص تحويل واحد پذيرش نماييد.

10- قبل از ورود به بخش بستري و نيز در مدت زمان بستري ، كليه زيور آلات و اشياء قيمتي ، تلفن همراه و متعلق به بيمار... را تحويل يكي از همراهان مورد اعتماد خود بدهيد. بديهي است در صورت مفقود شدن هر يك از اموال متعلق به بيمار،  بيمارستان هيچگونه تعهدي نسبت به جبران خسارت اموال شما را نخواهد داشت.

11. تاریخ و دستور بستری پزشک معالج بر روي نسخه ، به منزله وجود تخت خالی در بخش مربوطه نبوده و در مواردی ممکن است به دلیل کمبود تخت بستری در بخش ، بیمار برای مدت کوتاهی به تعویق انجامد ولی سعی خواهد شد كه بيمار در همان تاریخ و برحسب اولویت و با رعایت نوبت ساير بيماران بستری گردد.

12. .ارائه خدمات درماني با بيمه هاي طرف قرارداد شامل بيمه سلامت  ، تامین اجتماعی ، کمیته امداد، نیروهای مسلح بيمه ، بانك ها و/ شركت دانا و ايران و ذوب آهن و... با  ارائه اصل دفترچه معتبر عکس دار و طبق تعرفه هاي ابلاغ شده انجام خواهد شد.

14- باعنايت به اينكه كشيدن سيگار منجر به آسيب به بدن شما و بيماران و مراجعين شده و مصرف آن در كليه اماكن و محيط هاي بيمارستان ممنوع بوده و رعايت آن نشانه شخصيت افراد مي باشد اكيدا از مصرف آن اجتناب نمائيد.

 

15- در هنگام ملاقات از نشستن روي تخت بيمار ،‌آوردن مواد غذائي فاسد شدني ، زيرانداز و  وسائل اضافي خودداري نماييد.

16- ساعات توزيع غذاي بيمار در سه وعده اصلي به شرح زيل مي باشد:

*صبحانه :          6 الي 30/6 صبح

*ناهار :           30/ 12   الي 13 عصر

*شام :          30/18 الي 19 شب

جهت رفاه حال بيماران و همراهان محترم جهت دريافت آبجوش در آبدارخانه هر طبقه ، توزيع آبجوش در چندين وعده كه ساعات آن در آبدارخانه ابتداي هر بخش اطلاع رساني شده است به انجام خواهد رسيد.

 

17- ساعات ملاقات در كليه بخشها همه روزه از ساعت 15 الي 16 مي باشد  فلذا به جهت رعايت حقوق بيماران اكيدا در غير از ساعات ملاقات درخواست ورود به بخش را نداشته باشيد بديهي است همكاران محترم واحد انتظامات به منظور رفاه حال بيمار شما و ساير بيماران ملزم به جلوگيري از ورود شما به بخش در ساعات غير ملاقات مي باشند .

 

18- در صورت تمايل بيمار به صرف غذايي غير از غذاي بيمارستان، حتماً در مورد نوع رژيم غذائي و ميزان آن از پرستار مسئول شيفت سئوال نماييد.

19- در صورت نياز به ادامه درمان يا انجام اقدامات درماني خاص ( با صلاحديد پزشک معالج ) كه امكان انجام آن در اين بيمارستان نباشد و لازم باشد در ساير بيمارستانها به انجام برسد، هماهنگي لازم جهت اخذ پذيرش توسط دفتر پرستاري صورت مي گيرد و بيمار با آمبولانس و كادر درماني اعزام خواهد شد.

20- در صورت نياز به انجام اقدامات تشخيصي خاص که امکان آن در اين بيمارستان مقدور نباشد ، پس ازهماهنگي هاي لازم ، بيمار با آمبولانس و به همراه يک نفر از کادر درماني به انجام خواهد رسيد.

21.اطلاعات لازم در ارتباط با واکسیناسیون نوزاد را از پرستار بخش و مسئول مربوطه دریافت نمایيد

22- در صورت مصرف هرگونه دارو قبل از بستري شدن ، ابتلا به هرگونه بیماری و یا داشتن آلرژی غذایی لطفاً مراتب را به پزشک معالج و پرستار مربوطه اعلام نمائید. بدیهی است رعایت رژیم غذایی بر اساس نظر پزشک معالج خواهد بود.

23-در زمان بروز حادثه احتمالي ضمن حفظ خونسردي ، به راهنمای خروج اضطراری که در راهروهاي بخش بستری نصب شده توجه و اقدام فرمائید.

24. در صورت مشاهده نقص در تجهیزات و وسایل اتاق مراتب را به مسئول، پرستار و یا منشی بخش اطلاع رسانی نماييد

25- اتاق بيمار و  وسایل وتجهیزات موجود در آن نزد بیمارو همراه وي امانت و جزء اموال بيت المال می باشد لذا در حفظ و نگهداری آن نهایت دقت را مبذول فرمایید و از هرگونه دستکاری به تجهیزات پزشکی و تاسیساتی و... خودداری نمایید.

26-با عنايت به اينكه پس از ويزيت بيمار و اعلام پزشك جهت ترخيص ، لازم است اقدامات درماني درخواست شده توسط پزشك معالج تكميل شده ، داروهاي بيماران تحويل و نيز پرونده كامل گردد و امور اداري و ... جهت ترخيص به انجام برسد ، فلذا انجام ترخيص از ساعت 12  به بعد به انجام خواهد رسيد كه لازم است با صبر و تحمل خود اكيدا از مراجعه به پرستار شيفت ، واحد ترخيص يا ساير پرسنل كه منجر به ايجاد اختلال  يا تاخير در روند ترخيص خواهد شد خودداري نماييد.

27.رعایت مقررات خصوصا سکوت و حفظ آرامش كه نشانه شخصيت افراد است در تمامی اماکن بیمارستان برای جلوگیری از ايجاد ناراحتی و اضطراب براي ساير بیماران الزامي مي باشد.

28.در صورت بروز مشکل و یا داشتن هرگونه سوالی در خصوص شرایط بیمار، امکانات بیمارستان، لزوم دسترسی به كادر درماني و ... از زنگ اخبار روي سر بيمار استفاده نماييد.

29-در صورت بروز هرگونه شکایت از افراد يا كادر درماني ضمن رعايت مقررات و حفظ خونسردي می توانید نظرات خود را به صورت كتبي ثبت نموده و برگه را در صندوق رسيدگي به شكايات بيندازيد و يا تحويل مسول رسيدگي به شكايات بيمارستان نماييد ( در ساعات غير اداري به دفتر سوپروايزر مراجعه نماييد) انتظار است زمان لازم به مسئولين بيمارستان جهت بررسي و اعلام پاسخ به شما داده شود  .

30.تهيه كليه اقلام مصرفي درماني بيمار در مدت بستري شامل داور و .... بر عهده بيمارستان مي باشد و تهيه آن برعهده  بيمار يا همراه وي نخواهد بود در صورت تماس تلفنی افراد ناشناس جهت تهیه دارو یا واریز وجه و... ، مراتب را به مسئول بخش اطلاع دهید.

31.بيمارانی که طبق تشخيص پزشک معالج و يا پرستار بخش نياز به همراه دارند مقررات ذيل را مطالعه و رعايت فرمايند :

aگرفتن کارت حضور همراه از واحد نگهبان  يا مسئول پرستاري بخش بستري

aهمراهان می بايست از ساعت 7 صبح به جهت ويزيت پزشک معالج و انجام امور درماني ،خارج از بخش حضور داشته باشند.

aهمراهان ملزم به رعايت قوانين و دستورالعمل های بخش مربوطه هستند .

aهمراهان شئونات اخلاقي ، اسلامي و حجاب اسلامی را رعايت نمايند .

aدخالت در امور پرستاری ( نظير دستكاری سرم و ... ) توسط همراه ممنوع می باشد .

 

32. هر بیمار مي تواند درخواست داشتن صرفا یک نفر همراه را صرفا از ساعت 13 عصر تا 7 صبح روز بعد داشته باشد فلذا حضور همراه از ساعت 7 صبح تا 13 عصردر بخش ممنوع بوده و همراهان محترم به جهت امكان انجام امور درماني بيماران با پرسنل محترم انتظامات همكاري نموده و بخش را در ساعت 7 صبح ترك نمايند.

30.از تجمع يا حضور در اتاق ساير بیماران اكيدا خودداری نمایید.

33. پرداخت کلیه هزینه های درمانی، پزشکی، تجهیزات، دارو ، ... صرفا از طریق صندوقهای بیمارستان می باشد لذا از پرداخت وجه با هر عنوان به افراد خودداری نمایید.

در مورد حوادث ترافيكي و تصادفات ارائه كليه خدمات درماني مربوطه با ارائه گزارش اورژانس 115 يا گواهي مراجع انتظامي رايگان مي باشد .

35. ساعات ملاقات در كليه بخشها همه روزه از ساعت 15 الي 16 عصر مي باشد  فلذا به جهت رعايت حقوق بيماران اكيدا در غير از ساعات اعلام شده جهت ملاقات ، درخواست ورود به بخش را نداشته باشيد بديهي است همكاران محترم واحد انتظامات به منظور رفاه حال بيمار شما و ساير بيماران ملزم به جلوگيري از ورود شما به بخش در ساعات غير ملاقات مي باشند .

36- جهت هر گونه خدمت به بیمار خارج از وظايف پرسنل درماني توسط همراه از جمله راه بردن بيمار،  دادن غذا و دارو (به غیر از آنچه که از طرف بیمارستان برای بیمار در نظر گرفته شده) ، خارج شدن بيمار از بخش و ... حتما مراتب را با كادرپرستاری بخش هماهنگ نموده و اكيدا بدون هماهنگی با سرپرستار یا مسئول شیفت ، بخش یا اتاق خود را ترک ننمایید.

 

37- در هنگام ترخيص ، مدارک مرتبط جهت ادامه درمان از واحد مدارك پزشكي  مدارک لازم جهت ارائه به سازمانهاي بيمه گر را از واحد درآمد  تحويل بگيريد.

38- در هنگام ترخيص بيمار، مدارک درماني بيمار شامل خلاصه پرونده و درصورت انجام اكوكارديوگرافي ، آندوسکوپي و... تصوير گزارش انجام مراتب را براي مراجعات بعدي به پزشك و نيز نسخه داروئي خود را از ايستگاه پرستاري دريافت نماييد.

 

39.برای خروج بیمار از بیمارستان ، انجام ترخيص و داشتن برگه خروج ( ترخیص ) الزامی است.

40. باتوجه به كمبود شديد فضاي مورد نياز پاركينگ ، ورود وسایل نقلیه همراهان در بیمارستان مقدور نمي باشد.

41 - به منظور حفظ سلامت و آرامش بيماران بستري و نيز پيشگيري از انتقال عفونت به كودكان خردسال ، از همراه آوردن كودكان با سن كمتر از 7سال جهت ملاقات بيماران بستري و نيز آوردن گل طبيعي خودداري فرمائيد.

42-لطفا درصورت داشتن هرگونه پيشنهاد ، انتقاد يا نظر جهت ارتقاء خدمات به مراجعين و بيماران مراتب را بصورت مكتوب  به حوزه رياست بيمارستان تحويل فرماييد .

 

 

با آرزوي سلامتي ، شادابي و موفقيت شما

تيم مديريت اجرايي بيمارستان بهار

 

 
بازديد رياست محترم دانشگاه از بخش اورژانس چاپ
22 آبان 1395 ساعت 12:03
صبح روز شنبه 22 آبان  1395 ، جناب آقاي دكتر موسوي رياست محترم دانشگاه علوم پزشكي شاهرود  از بخش اورژانس بيمارستان بهار بازديد به عمل آوردند. در اين بازديد معاونت محترم درمان دانشگاه، رياست و  تيم مديريت بيمارستان نيز حضور داشتند .
 
   

 

 
برگزاري مراسم زيارت عاشورا چاپ
11 مهر 1395 ساعت 07:28

به مناسبت ايام سوگواري اباعبدالله الحسين عليه السلام، " مراسم زيارت عاشورا" در دهه اول محرم روزهاي غيرتعطيل ساعت 7:30 در نمازخانه بيمارستان برگزار مي گردد.

 
سایر مطالب...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 1 - 4 از 125
   
   
 

اخبار ویزه

articles.jpg

با تلاش کارشناسان فناوری اطلاعات بیمارستان فاطمیه برای اولین با در دانشگاه علوم پزشکی

اطلاعات لیست بیمه بستری تامین اجتماعی بصورت الکترونیک برای بیمه فوق ارسال گردید

 
 
 
 

تقویم روز

05 فروردين 1396 ساعت 03:34

آمار

عضو: 5
مطلب: 277
سایت: 0
بازدیدکنندگان: 802839

تبلیغات و اطلاعیه ها

Advertisement
Advertisement
Advertisement
 

عضویت در خبرنامه


نظر سنجی