با سیستم هوش مصنوعی؛

تسلا ربات انسان نما می سازد

۳۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۵ کد : ۶۹۱۴ تازه های فناوری اسلاید شو
تعداد بازدید:۹۹۱
قرار است شرکت خودروسازی تسلا یک ربات انسان نما بسازد. نمونه اولیه ربات سال آینده رونمایی می شود و سیستم هوش مصنوعی خودروهای تسلا در آن به کار می رود.
تسلا ربات انسان نما می سازد

به گزارش بیزینس اینسایدر، ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی تسلا اعلام کرد این شرکت خودروسازی ربات‌های انسان نما می‌سازد.

ماسک در رویداد AI Day این شرکت از ربات «تسلا بات» با قد ۵.۸ فوت و ۱۲۵ پوند وزن رونمایی کرد. به گفته او این ربات به جای صورت مجهز به نمایشگری خواهد شد که اطلاعات را نشان می‌دهد.

همچنین ربات مذکور می‌تواند وزنی معادل ۱۵۰ پوند را از زمین بلند کند و وزن ۴۵ پوند را جا به جا کند. هرچند تسلا بات فقط می‌تواند با سرعت ۵ مایل برساعت حرکت کند.

در تسلا بات از نرم افزار اتوپایلوت این شرکت خودروسازی استفاده می‌شود. این ربات مجهز به ۸ دوربین خواهد بود و محتوای ثبت شده را به شبکه عصبی منتقل می‌کند که تسلا برای نرم افزار FSD (خودرانی کامل) توسعه داده است.

شبکه عصبی قابلیت‌های مغز انسان را تقلید می‌کند تا وسیله نقلیه بتواند با استفاده از دوربین‌ها، محیط اطراف خود را تحلیل و تعیین کند در مواجهه با موانع چه کاری انجام دهد و مسیرها و تصاویر مختلف را برچسب بزند.

ماسک در این باره گفت: خودروهای ما ربات‌های نیمه هوشمند روی چرخ هستند. این عقلانی است که نرم افزار را روی یک ربات انسان نما به کار ببریم.

مدیر ارشد اجرایی تسلا نمایشی بصری از ظاهر ربات در آینده را نشان داد. البته این خودروساز هنوز نمونه واقعی و کاربردی ربات را نساخته است. به گفته ماسک نمونه اولیه تسلا بات سال آینده ساخته می‌شود.

کلید واژه ها: ربات تسلا تسلا بات ماسک بات نرم نرم افزار افزار دانشگاه علوم پزشکی شاهرود سیدمحمد ظمانی


نظر شما :