• ۱۱:۳۳ - چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸
اطلاعیه غذایی

اطلاعیه غذایی

با عنایت به نامه شماره ۲۹۹۶۵/۶۷۵/د مورخ ۹۸/۳/۲۷ سازمان غذا و دارو، محصولات ذیل به دلیل نداشتن پروانه های بهداشتی و یا جعل پروانه، غیرمجاز اعلام می گردند. ترشی و شوریجات کبیر کرمان- نمک خوراکی شورریز- نمک دریاچه قم (شهاب)- معجون کنجد عسلی کام لی (شهامتی)- نمک دانه به دانه- نمک خوراکی سلول
برپایی غرفه در نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد

برپایی غرفه در نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد

کارشناسان معاونت با حضور در نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد، به آموزش درخصوص عوارض مصرف مواد مخدر و روانگردان اقدام نمودند. با عنایت به استقبال خوب بازدید کنندگان از غرفه این معاونت راههای شناسایی کالاهای سلامت محور معتبر از قاچاق و تقلبی نیز به صورت چهره به چهره آموزش داده شد.
برگزاری اولین جلسه کمیته اجرایی ماده ۴۸ قانون برنامه پنجم توسعه

برگزاری اولین جلسه کمیته اجرایی ماده ۴۸ قانون برنامه پنجم توسعه

اولین جلسه کمیته اجرائی ماده ۴۸ قانون پنجم توسعه در سالن شماره ۱ معاونت بهداشت و با هدف هماهنگی بین دستگاهها درخصوص بهبود و نظامند کردن نظارتها در راستای جلوگیری از تبلیغ کالاهای آسیب رسان حوزه سلامت، برگزار شد.
اطلاعیه دارویی

اطلاعیه دارویی

قابل توجه مراکز درمانی و داروئی: عطف به نامه شماره ۶۶۵/۲۱۲۸۳ مورخ ۹۷/۰۳/۲۰ مدیر کل محترم امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل و با عنایت به نامه های دانشگاههای علوم پزشکی گلستان و اهواز، پیرامون شکایت واصله درخصوص تبلیغ قطره مورد شرکت دارو درمان سحر با بسته بندی ۱۰۰میلی لیتری در رسانه اجتماعی ج ا ا به اطلاع می رساند، قطره مورد با مورد مصرف " تقویت کننده و مانع ریزش مو، کمک به رشد و سیاه شدن مو" و بسته بندی ۱۵میلی لیتری با شماره مجوز ۰۶۰۸-۹۵-س و با تاریخ انقضاء ۲ سال پس از تاریخ تولید، توسط شرکت دارو درمان سحر از سازمان غذا و دارو دارای مجوز می باشد. با توجه به ادعای شرکت مذکور درخصوص واگذاری فرآورده به شرکت بهبود درمان داریا نیک، از آنجا که شرایط تولید و توزیع فرآورده از نظر اداره کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل غیر قابل رصد و پیگیری می باشد و طبق ضوابط و مقررات غیرمجاز می باشد.