• ۱۵:۰۴ - یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸
پیام تبریک خانم دکتر میرزامحمدی، معاون غذا و دارو به مناسبت فرا رسیدن روز داروساز

پیام تبریک خانم دکتر میرزامحمدی، معاون غذا و دارو به مناسبت فرا رسیدن روز داروساز

اینجانب مناسبت فرخنده پنجم شهریور، سالروز تولد حکیم فرزانه، محمد بن زکریای رازی و روز داروساز را به همه همکاران تلاشگر و خستگی ناپذیر خود در جای جای میهن عزیز اسلامی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و برای شما عزیزان از درگاه ایزد منان، سلامتی و توفیق روزافزون در عرصه خدمتگزاری به ملت بزرگ و شریف ایران را مسئلت می نمایم.
اطلاعیه دارویی

اطلاعیه دارویی

با عنایت به نامه شماره ۶۶۵/۴۶۵۹۷ مورخ ۹۸/۵/۳۰ با عنایت به درپیش بودن زمان توزیع واکسن آنفلوآنزای فصلی سال جاری، بدینوسیله به اطلاع می رساند واکسن آنفلوآنزای فصلی ۴ ظرفیتی با نام تجاری Influvac Tetra ۲۰۱۹-۲۰۲۰ محصول کمپانی Abbott کشور هلند در حال حاضر مجوز مصرف در بزرگسالان و کودکان بالای ۳ سال را اخذ نموده است. لذا مصرف این فرآورده در کودکان زیر ۳ سال مجاز نمی باشد. متذکر می شود مصرف سایر برندهای واکسن آنفلوآنزای موجود، من جمله شکل ۳ ظرفیتی واکسن Influvac ۲۰۱۹-۲۰۲۰ و واکسن ۴ ظرفیتی Vaxigrip Tetra محصول شرکت سانوفی پاستور فرانسه که از مجاری قانونی و مجاز توزیع گردند در اطفال بالای ۶ ماه مجاز می باشد.
اطلاعیه دارویی

اطلاعیه دارویی

قابل توجه مراکز درمانی و داروئی: عطف به نامه شماره ۶۶۵/۴۵۱۳۸ مورخ ۹۸/۵/۲۶ سازمان غذا و دارو، به اطلاع می رساند: اتانول ۷۰ درصد شرکت گلریز، محلول پوویدون آیدین (بتادین) ۱۰ درصد ۶۰ میلی لیتر شرکت دارو گستر هجرت و ۲۵۰ میلی لیتری شرکت دارو درمان سلفچگان، فاقد هرگونه پروانه ساخت و کد IRC از این سازمان بوده و لذا توزیع و فروش آنها در داروخانه ها غیرمجاز می باشد.
کارگاه بازآموزی آشنایی گروههای مختلف پزشکی با  ADR (عوارض جانبی داروها) در تالار پورسینا دانشگاه برگزار گردید.

کارگاه بازآموزی آشنایی گروههای مختلف پزشکی با ADR (عوارض جانبی داروها) در تالار پورسینا دانشگاه برگزار گردید.

این کارگاه با هدف آشنایی گروه های مختلف پزشکی با فارماکوویژیلانس، برگزار شد. آقای دکتر مسعودی فارماکولوژیست و عضو هیات علمی دانشگاه، هدف فارماکوویژیلانس را استفاده مناسب از فرآورده های دارویی، ارزیابی و تعیین ارتباط میان زیان ها و فواید مصرف داروهای موجود در بازار و انتخاب آگاهانه موثرترین و بهترین روش درمانی عنوان نمود.