سختی‌ها ایمان شهید سلیمانی را متزلزل نکرد/ کاری که برای خدا باشد جاودانه می‌شود

۱۳ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۳ کد : ۷۹۱۲ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۶۷۳
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: یکی از ویژگی‌های شهید سلیمانی ایمان به خدا و صبر و تحمل بسیار بود که سبب شد در سختی‌ها احساس ضعف نکند.
سختی‌ها ایمان شهید سلیمانی را متزلزل نکرد/ کاری که برای خدا باشد جاودانه می‌شود

حجت الاسلام دکتر ابراهیم باغشنی در گفت‌وگو با مفدا شاهرود، در تشریح ویژگی های اعتقادی و اخلاقی شهید سردار سلیمانی که سبب تمایز وی از دیگر افراد جامعه شد، اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های سردار سلیمانی و افرادی مانند وی که در تاریخ درخشان شده اند، ایمان به خداست و خداوند در قرآن می‌فرماید الَّذِینَ آمَنُواْ وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِکْرِ اللّهِ أَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ.

وی با بیان اینکه ایمان واقعی به خدا موجب آرامش قلب می شود، افزود: اینکه انسان تنها و غریب نیست و توسط خداوند تدبیر می شود، صبر و توان تحمل سختی ها را بیشتر می کند. 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به آیه إِنَّمَا یُوَفَّی الصَّابِرُونَ أَجْرَهُمْ بِغَیْرِ حِسَابٍ، تصریح کرد: این ویژگی در زندگی سردار سلیمانی دیده می شود چرا که در بحبوحه جنگ با داعش و یا زمانی که در شرق کشور با اشرار مبارزه می کرد، همیشه سردار در سختی‌ها حاضر بود اما سختی کار سبب تزلزل ایمانش نشد.

حجت الاسلام باغشنی یاد خدا را دلیل اطمینان قلب شهید سلیمانی برشمرد و گفت: همان گونه که می‌بینیم در یکی از فیلم هایی که از سردار موجود است، در یکی از جبهه های نبرد در سوریه یا عراق، محافظ به وی می‌گوید جلو نروید خطرناک است اما شهید سلیمانی توجه نمی‌کند. 

وی اخلاص را دومین ویژگی سردار سلیمانی عنوان کرد و افزود: هرکاری که برای خدا انجام شود، جاودانه و ماندگار است همان گونه که در قرآن می فرماید قُلْ إِنَّ صَلَاتِی وَنُسُکِی وَمَحْیَایَ وَمَمَاتِی لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ؛ یعنی ای پیامبر بگو نه فقط نماز و روزه ام بلکه زندگی و مرگم برای خداست. 

اخلاص و تواضع شهید سلیمانی را در قلب مردم ماندگار کرد

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها درباره سردار سلیمانی صفت اخلاص را به کار بردند، یادآور شد: ایشان فرمودند سردار در جلساتی که می آمد آخر جلسه می‌نشست و گم‌نام بود. دختر ایشان نقل می کند که پدرم به من می گفت مبادا خودت را در دانشگاه معرفی کنی که من دختر فلانی هستم. این اخلاص موجب تواضع و فروتنی می‌شد. موجب این می شد که به دیگران احترام بگذارد و بنابراین در قلب دیگران جای گیرد. 

حجت الاسلام باغشنی دیگر ویژگی مهم سردار سلیمانی را ولایت پذیری دانست و یادآور شد: این شهید بزرگوار در شبهات، فتنه‌ها و جاهایی که امور پیچیده و مخدوش می شد، نگاه می‌کرد که ولایت چه می‌گوید.

وی اضافه کرد: ویژگی های دیگری هم مانند مبارزه با استکبار، دفاع از مظلوم، متعلق نبودن به جناح خاص و فراجناحی بودن را می‌توان برای سردار سلیمانی بیان کرد.

حجت الاسلام باغشنی در پایان بیان کرد: مجموع این ویژگی ها سبب می شود فردی مانند شهید سلیمانی در کنار همه اما متمایز از دیگران باشد و جایگاهی در قلب مردم و در نزد اولیای الهی پیدا کند که همه او را به بزرگی یاد کنند. حتی کسانی که او را ندیدند و نمی شناختند، وقتی که صفات او را می گوییم به بزرگی از او یاد می‌کنند و رفتنش موجب شود که نه در یک کشور بلکه در کشورهای مختلف انسان های حقیقت طلب و آزادی خواه، متأثر و غمگین شوند.


( ۲ )

نظر شما :