برگزاری همایش کشوری تجلیل از پزشک خانواده و مراقبین سلامت

۰۸ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۵ کد : ۵۵۳۵ اخبار تصویری اخبار
تعداد بازدید:۱۲۶
همایش کشوری تجلیل از پزشک خانواده و مراقبین سلامت به منظور تبیین جایگاه واقعی پزشک خانواده در نظام سلامت و ارج نهادن به مقام شامخ تیم سلامت و تجلیل از زحمات این عزیزان توسط سازمان بیمه سلامت به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور برگزار کردید.
برگزاری همایش کشوری تجلیل از پزشک خانواده و مراقبین سلامت

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در راستای اجرای برنامه پزشک خانواده روستایی و با توجه به تلاش ها و زحمات بی دریغ تیم سلامت و نقش ارزنده این عزیزان در حفظ و ارتقاء سلامت جامعه، همایش کشوری به منظور تبیین جایگاه واقعی پزشک خانواده در نظام سلامت و ارج نهادن به مقام شامخ تیم سلامت و تجلیل از زحمات این عزیزان توسط سازمان بیمه سلامت به صورت ویدئو کنفرانس همزمان در سراسر کشور روز یکشنبه تاریخ 7‌‏/10‌‏/ 99 با حضور دکتر احسان بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و ربابه خیرآبادی رئیس اداره بیمه شهرستان شاهرود در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی برگزار گردید.
دکتر احسان بینش در این همایش، افزود: تیم سلامت نقش مهمی در ارائه خدمات سطح یک شامل خدمات پیشگیری و درمانی را دارند که در این راستا پزشکان محترم خدماتی مثل ویزیت ،تجویز دارو، تجویز خدمات پاراکلینیک ،درخواست مشاوره، همچنین ارجاع بیماران به سطوح 2 و 3  و ثبت و ضبط اطلاعات در پرونده سلامت الکترونیک را بر عهده دارند که در واقع نقش مهمی را در ارتقای سلامت ایفا می‌کنند.
  وی ضمن تقدیر و تشکر از پزشکان و ماماها های تیم سلامت که خدمات قابل توجهی به بیمه شدگان ارائه می دهند، ادامه داد: خدماتی که در حوزه سطح یک صورت می گیرد بیشتر خدماتی با هدف پیشگیرانه و خدمات درمانی صورت می‌گیرد که به برکت حضور پزشکان و ماماها در مراکز بهداشتی تیم سلامت در دهه اخیر، شاهد کاهش چشمگیر مرگ و میر مادران باردار و کودکان زیر 5 سال،رشد شاخص بهداشتی،زیست‌محیطی، کاهش و کنترل بیماریهای مشترک انسان و دام ،کنترل بیماری های واگیر و غیرواگیر بوده ایم.
وی اظهار امیدواری کرد که با انضباط مالی که در حوزه سازمان بیمه ایجاد شده و با پرداخت های به موقع  که انجام می‌شود بتوانیم حداقل ذره‌ای از زحمات این عزیزان را جبران و افزایش رضایتمندی در راستای انگیزه خدمت به جمعیت روستایی ایجاد نماییم.
لازم به ذکر است،در پایان این همایش از دکتر مژگان خسروی به عنوان پزشک نمونه مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی بسطام، با اهداء لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

کلید واژه ها: دکتر احسان بینش بیمه سلامت همایش کشوری تجلیل از پزشک خانواده و مراقبین سلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود معاونت بهداشت ربابه خیرآبادی


نظر شما :