به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت

آغاز واکسیناسیون کرونا در مراکز نگهداری سالمندان

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۵ کد : ۵۹۵۰ اخبار تصویری اخبار
تعداد بازدید:۴۵۸
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت :۱۱۳نفر از سالمندان و پرسنل شاغل در مرکز سالمندان ثامن الائمه شهرستان شاهرود واکسن کرونا دریافت کردند. انجام واکسیناسیون کرونا در مرکزخیریه سالمندان شاهرود صبح امروز اولین مرحله واکسیناسیون کرونا توسط تیم پزشکی مراقبتی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ، اورژانس ۱۱۵ و با حضور رییس بهزیستی شهرستان شاهرود آغاز شد . معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در حاشیه تزریق واکسن کرونا به سالمندان این مرکز بیان کرد: سالمندان هم در سند ملی واکسیناسیون کشوری در کنار پرسنل بهداشتی و درمانی که در خط اول مبارزه با کرونا هستند در اولویت دریافت واکسیناسیون قرار دارند. دکتر بینش افزود در این طرح افرادی که در مرکز خیریه سالمندان ثامن الائمه شاهرودنگهداری می‌شوند تا دو روز واکسن کرونا را دریافت می کنند . معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشت :همواره با شیوع ویروس کرونا از یک سال گذشته تاکنون، سالمندان به عنوان قشر آسیب پذیر در مقابل کرونا بیشترین نگرانی از فوت را در جامعه ایجاد کرده و خانواده ها مراقبت های ویژه ای را برای آنان در نظر گرفته اند و چه بسا به رغم رعایت پروتکل‌های بهداشتی دقیق، مبتلا شده و نتوانستند در مقابل کرونا مقاومت کنند.
آغاز واکسیناسیون کرونا در مراکز نگهداری سالمندان

انجام واکسیناسیون کرونا در مرکزخیریه سالمندان شاهرود
صبح امروز  اولین مرحله واکسیناسیون کرونا توسط تیم پزشکی مراقبتی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود  ، اورژانس 115  و با حضور رییس  بهزیستی شهرستان شاهرود آغاز شد . 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود  در حاشیه تزریق واکسن کرونا به سالمندان این مرکز بیان کرد: سالمندان هم  در سند ملی واکسیناسیون کشوری در کنار پرسنل بهداشتی و درمانی که در خط اول مبارزه با کرونا  هستند در اولویت دریافت واکسیناسیون قرار دارند.

دکتر بینش افزود  در این طرح افرادی که در مرکز خیریه  سالمندان  ثامن الائمه شاهرودنگهداری می‌شوند تا دو روز واکسن کرونا را دریافت می کنند . 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود  اظهار داشت : با شیوع ویروس کرونا  از یک سال گذشته تاکنون، سالمندان به عنوان قشر آسیب پذیر در مقابل کرونا بیشترین نگرانی از فوت را در جامعه ایجاد کرده و مراقبت های ویژه ای برای جلوگیری از انتقال ویروس در مراکز نگهداری سالمندان انجام گردید و در حال حاضر نیز به عنوان آسیب پذیرترین گروه سنی در برابر ویروس کرونا، واکسیناسیون علیه این بیماری در این مراکز برای کلیه سالمندان و پرسنل صورت گرفته است.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دکتر احسان بینش واکسن کرونا معاون بهداشتی خانه سالمندان


نظر شما :