۱۰تا ۱۷ تیرماه هفته ملی ازدواج با شعار "ازدواج آسان ، آگاهانه ، شاد و پایدار

۱۰تا ۱۷ تیرماه هفته ملی ازدواج با شعار "ازدواج آسان ، آگاهانه ، شاد و پایدار

۰۸ تیر ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۶ کد : ۹۱۲۹ اخبار تصویری اخبار اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۵۵
۱۰تا ۱۷ تیرماه هفته ملی ازدواج با شعار "ازدواج آسان ، آگاهانه ، شاد و پایدار

اول ذی الحجه سالروز پیوند آسمانی بزرگ‌مرد تاریخ حضرت علی (ع) و اسوه زنان عالم حضرت فاطمه زهرا(س) و امتداد نسل پاک پیامبر بر مبنای وعده الهی «انا اعطیناک الکوثر»، اتفاقی بزرگ، پر برکت و آموزنده در تاریخ اسلام است که تأمل در آن بهترین الگو و راهنما برای انتخابی آگاهانه و سعادتمند است.
دین اسلام همواره ازدواج ساده را مورد تاکید قرار داده است چراکه گسترش این فرهنگ، سبب می شود تا افراد جامعه از گناه و فساد در امان باشند و با تشکیل خانواده به امنیت و آرامش دست یابند و با عشق و محبت الفبای زندگی و ارزش های متعالی را به نسل آینده منتقل کنند.
 سنت پسندیده ازدواج در بسیاری از آیات قرآن کریم و روایات معصومین (ع) مورد تاکید و تبیین قرار گرفته است، تا جایی که پیامبر اکرم می فرمایند : در اسلام هیچ بنایی ساخته نشد، که نزد خدای عز وجل محبوبتر و ارجمند تر از ازدواج باشد (بحار الانوار ،ج103، ص222) . تمام خیرات و نیکیها در جامعه انسانی از یک خانواده شایسته شروع می شود. توجه به تشکیل خانواده و تربیت صحیح فرزندان، یک اصل اساسی در آئین اسلام است و کمتر موضوعی در آن، به اندازه احترام به بزرگترها و امتثال اوامر ایشان در خانواده، مورد تاکید قرار گرفته است و علاوه برآن، منشأ عموم آسیبهای اجتماعی را نیز در نابسامانیهای خانوادگی معرفی می فرماید.
 پیوند ساده و بی آلایش حضرت علی(ع) و بانوی دو عالم حضرت فاطمه(س) و همچنین شیوه ی زندگی آنها که کانونی گرم و صمیمی را برای رشد و پرورش نسلی پاک و برگزیده ی فراهم آورد، می تواند الگویی شایسته برای جوانان باشد تا با ساده زیستی و پرهیز از زیاده خواهی و تجمل زندگی مشترک خود را آغاز کنند و با ایجاد محیطی لبریز از عشق و صمیمیت، زمینه ی تربیت صحیح فرزندانی صالح را آماده سازند.
 می بایست به نسل جدید بیاموزیم که بنا کردن زندگی بر پایه محبت و عشق واقعی از روی شناخت، حجب و حیا، کاملترین مرجع الگو گزینی برای ازدواجی سالم و داشتن خانواده‌ای سعادتمند است بنابراین می توان با توجه به چنین آموزه‌هایی شاهد ازدواج‌های موفق بود.  
ربیعی با اشاره به اینکه زندگی حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) بهترین الگو برای جوانان در آستانه ازدواج و زوج‌های جوان به شمار می‌رود گفت: امیدوارم جامعه ما با الگوپذیری از ازدواج آسان و ساده زیستی آن بزرگواران معصوم، فرهنگ تسهیل در ازدواج آسان جوانان را در تمام خانواده‌ها نهادینه نماید و با ازدواجی آگاهانه ، بهنگام و آسان به پیوندی پایدار دست یابند.
 

کلید واژه ها: هفته ازدواج


نظر شما :