به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

سومین دوره مدرسه تابستانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به کار خود پایان داد

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۰ کد : ۲۸۸۷ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۶۵۲
به گزارش روابط عمومی دانشگاه :سومین دوره مدرسه تابستانی با حضور ۶۷ شرکت کننده و در سه سطح در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به کار خود پایان داد .
سومین دوره مدرسه تابستانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به کار خود پایان داد

مرتضی کرمانی ،دبیر کل کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مراسم اختتامیه این دوره در تالار پورسینا اظهار داشت: بنای مدرسه تابستانه از ابتدای اجرای طرح بر پایه فناوری گذاشته شده بود.تا امسال در ارزیابی کمیته تحقیقات کشور فناوری وجود نداشت اما امسال فناوری اضافه شد که به ازای هر ثبت اختراع ۵۰ امتیاز را به خود اختصاص داده‌ و در سال بعد مقالات علمی پژوهشی هم برای دانشجویان امتیاز خواهد داشت و در ارزیابی کمیته تحقیقات سنجیده خواهد شد.
مرتضی کرمانی با تاکید بر اهمیت مشق پژوهش در رسیدن به فناوری، بیان کرد: کمیته تحقیقات شاهرود امسال با داشتن ۱۶‌مقاله در رتبه ۱۴ کشور قرار دارد و از تمام دانشگاه های تیپ ۳ بالاتر است. همچنین جز دانشگاه بابل‌ و بیرجند، از تمام دانشگاه های تیپ ۲ هم بالاتر است.
وی افزود: در سال گذشته ۷ اختراع‌ دانشجویی داشتیم و در این دوره ۱۰‌ اظهار نامه‌ داریم که به ثبت‌ اختراع‌ خواهیم رساند و با وجود محدودیت‌های بسیار تقریبا به هدفی که می خواستیم رسیده ایم.

دبیر کل کمیته تحقیقات‌ دانشجویی دانشگاه علوم‌ پزشکی شاهرود تصریح کرد: سومین دوره مدرسه تابستانی در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و فناوری محور در ۴ روز برگزار شد که در سطح مقدماتی ۴۰‌ نفر و در سطح پیشرفته ۱۰‌نفر و در فناوری ۱۷ نفر شرکت‌کننده حضور داشتند که‌ تا پایان چهارمین روز این‌ دوره ۲۷‌ پروپوزال، ۱۰ مطالعه کارآزمایی بالینی و ۱۰ اظهارنامه به ثبت می رسد.
کرمانی اضافه‌ کرد: قطعا در آینده با ارتباطی که با دانشجویان‌ دانشگاه های همجوار برقرار کردیم، پیشرفت خوبی را در این طرح خواهیم‌ دید.
وی در پایان بیان کرد: اینکه صفر تا صد این‌ برنامه دانشجویی بود از افتخارات این مدرسه تابستانی است.خیلی خوب است که ما این پتانسیل را داریم که خودمان‌ به‌ تنهایی برای خودمان‌ برنامه ریزی‌کنیم.

 

کلید واژه ها: پایان دوره مدرسه تابستانی سومین دانشگاه علوم پزشکی شاهرود کمیته تحقیقات


( ۲ )

نظر شما :