با شعار مدرسه ایمن- جامعه تاب‌آور

برگزاری بیست و یکمین مانور سراسری زلزله در مدارس کشور

۰۹ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۶ کد : ۳۵۶۲ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۳۳۲
بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور همزمان با سراسر کشور در آموزشگاه دوره متوسط اول بهارستان برگزار شد.
برگزاری بیست و یکمین مانور سراسری زلزله در مدارس کشور

لشکری کارشناس مدیریت کاهش خطر بلایا معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت :هدف از برگزاری این مانور را افزایش میزان دانش و آگاهی دانش‌آموزان با پدیده زلزله عنوان کرد.

وی آموزش و توانمندسازی دانش‌آموزان در رابطه با نحوه صحیح پناه‌گیری و خروج اضطراری به هنگام وقوع زلزله، چگونگی حمل مصدوم و اطفای حریق را محور‌های اصلی برگزاری این مانور دانست و گفت: اجرای این چنین مانور‌ها و آموزش‌ها باعث افزایش سطح ایمنی، کاهش خطر‌پذیری و پیامد‌های ناشی از وقوع حوادث در مدارس می‌شود.

کارشناس مدیریت کاهش خطر بلایا معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود: ارائه خدمات بهداشتی درمانی اولیه مانند واکسیناسیون، مراقبت های بیماریها، مراقبت های مادر و کودک ، درمان سرپایی ، بیماریابی و ...  در کوتاهترین زمان ممکن از طریق انتقال سریع و آسان خانه بهداشت سیار به محل حادثه از دیگر اهداف برگزاری این مانور بود

به گفته وی، بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با حضور دستگاه‌های اجرایی شهرستان شاهرود  با شعار مدرسه ایمن- جامعه تاب‌آور برگزار شد.

کلید واژه ها: بیست و یکمین مانور زلزله مدرسه ایمن جامعه تاب آور دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


نظر شما :