رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: ۳۴۰نفر با علائم آنفولانزا در شاهرود و میامی شناسایی و بستری شدند

۰۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۲ کد : ۳۶۹۰ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۶۵۳
به گزارش روابط عمومی دانشگاه :به گزارش روابط عمومی دانشگاه :رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه طی سال جاری ۳۴۰ نفر با علائم آنفولانزا در شاهرود و میامی بستری شدند، گفت: موردی از مرگ‌ومیر آنفولانزا در شرق استان سمنان گزارش نشده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: ۳۴۰نفر با علائم آنفولانزا در شاهرود و میامی شناسایی و بستری شدند

دکتررضا چمن صبح دوشنبه در دومین نشست تبیینی، خبری و اطلاع‌رسانی ذیل شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان بابیان اینکه موج آنفولانزای امسال در مقایسه با سال‌های قبل از شدت بالاتری برخوردار بود، ابراز داشت: خوشبختانه این دامنه شیوع در کشور و ازجمله شرق استان فروکش کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود: طی بازه زمانی شیوع آنفولانزا ۲۴۰۰ مورد مراجعه به بخش‌های اورژانسی بیمارستان‌های شاهرود و میامی صورت گرفت، ابراز داشت: از این تعداد ۳۴۰ نفر بستری شدند.

دکترچمن بابیان اینکه از اواسط پاییز تا اردیبهشت انتظار یک تا سه موج همه‌گیری آنفولانزا وجود دارد و کمبود ی در مورد داروی آنفولانزا گزارش نشده است .

وی با بیان اینکه ابتلای به این بیماری خصوصا برای گروه های پرخطری همچون کودکان ،مادران باردار و افراد دارای بیماری مزمن وضعف سیستم ایمنی می تواند عوارض جدی و مرگ و میر به دنبال داشته باشد و بر رعایت اصول پیشگیری و محدود نمودن راه انتقال از طریق محافظت از ترشحات تنفسی تاکید نمود.

کلید واژه ها: علائم آنفولانزا دکترچمن شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


نظر شما :