به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

راه اندازی آسایار، امکان نظارت دقیق تر برعملکرد وگامی جلوتر تا اجرای تله مدیسن

۰۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۴ کد : ۴۵۷۱ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۲۳۲
به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود؛ دکترآرش صیدآبادی مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی معاونت درمان دانشگاه اظهار داشت: به لطف خداوند، با فراهم سازی زیر ساخت های لازم جهت اجرایی شدن سامانه عملیاتی اتوماسیون آسایار ،این سامانه در پایگاه های اورژانس ۱۱۵ دانشگاه راه اندازی شد.
راه اندازی آسایار، امکان نظارت دقیق تر برعملکرد وگامی جلوتر تا اجرای تله مدیسن

دکتر صیدآبادی گفت: در راستای نظارت دقیق تر و ارتقا کیفیت خدمات به بیماران اورژانس، با اجرای اتوماسیون آسایار این مرکز،موفق به اجرای تمامی مراحل عملیات و پایش آن بر پایه اتوماسیون گردیده و با راه اندازی این سامانه علاوه بر حذف فرم های کاغذی و ثبت و نگه داری فعالیت های اورژانس پیش بیمارستانی بصورت الکترونیک، دسترسی به آمار و فعالیتهای اورژانس پیش بیمارستانی و بهره گیری از آن نیز تسهیل می شود.

وی افزود: در فاز اول با نصب و راه اندازی سخت افزار این سیستم در مرکز دیسپچ ،تجهیز ۲۰ پایگاه اورژانس به فبلت های مبتنی بر سیستم آسایار  و سپس نصب نرم افزارها و آموزش کلیه  پرسنل و تریاژ بیمارستانی همچنین استقرار این سامانه در مراکز درمانی تابعه عملا با حذف کاغذ، کلیه فرایند ماموریت های محوله برپایه وب عملیاتی شده و ثبت و پایش می شوند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه خاطرنشان کرد: دسترسی به آمار و اطلاعات این سیستم سبب می‌شود دسترسی به آمار و اطلاعات اورژانس تسهیل و فرصتی فراهم می‌شود تا با بهره‌گیری به موقع از آمار و اطلاعات برنامه موثری برای ارتقا سیستم تدوین شود.

لازم بذکراست این موضوع گام مهمی در راستای ایجاد زیرساخت مناسب برای راه اندازی تله مدیسن و اجرای اقدامات تشخیصی ودرمانی از راه دور می باشد که درخبرهای قبلی نوید آن داده شده بود.

کلیپ راه اندازی آسایار

 


( ۱ )

نظر شما :