پیام تبریک دکتر صید آبادی به مناسبت فرا رسیدن روز علوم آزمایشگاهی

۳۰ فروردین ۱۴۰۲ | ۲۲:۱۸ کد : ۱۱۵۱۶ اخبار تصویری اخبار
تعداد بازدید:۱۴۵
پیام تبریک دکتر صید آبادی به مناسبت فرا رسیدن روز  علوم آزمایشگاهی

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دکتر صید آبادی؛ رییس مرکز بهداشت و معاون بهداشتی دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن روز علوم آزمایشگاهی پیام تبریکی به شرح ذیل اعلام داشتند؛

سی فروردین مصادف است با روز علوم آزمایشگاهی و بزرگداشت مقام حکیم احمد جرجانی، دانشمند و طبیبت قرن های پنجم و شش هجری که نبوغ، تیزهوشی و پژوهش از ویژگی های او بود.

اولین بار در 30 فروردین سال 1382 بود که روز بزرگداشت دانشمند ایرانی سید اسماعیل جرجانی؛ بنیانگذار علوم آزمایشگاهی در  ایران، به عنوان روز علوم آزمایشگاهی تعیین شد. از آن سال به بعد هر ساله سازمان ها و انجمن های علوم آزمایشگاهی این روز را گرامی می دارند و در تقویم رسمی کشور این تاریخ ثبت شده است.

روز علوم آزمایشگاهی فرصتی است برای گرامیداشت زحمات سپیدپوشان عرصه سلامت که حضور آنها در آزمایشگاه بخش اساسی از روند شناسایی و درمان بیمار را تضمین می کند. این روز یادآوری می کند افرادی در پشت درهای آزمایشگاه به طور مداوم در حال فعالیت هستند تا هموطنان از هر آسیب و بیماری به دور باشند و ما باید قدردان آنها باشیم.

به این وسیله ضمن تقدیر و تشکر از کارشناسان و متخصصین علوم آزمایشگاهی در سطح دانشگاه متبوع، این روز را بر همکاران ارجمند به عنوان عضوی از تیم سلامت، تبریک عرض می کنم و از تلاشهای خالصانه شامل عزیزان در ارایه خدمات صمیمانه قدردانی می نمایم.

دکتر آرش صیدآبادی
معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود 

کلید واژه ها: تبریک علوم آزمایشگاهی دکتر صیدآبادی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شاهرود


نظر شما :