آرشیو اخبار

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت

جلسه پیشگیری از کرونا ویروس در مدارس برگزار گردید

این جلسه در تاریخ ۹۸/۱۱/۲۶ با حضور دکتر بینش معاون بهداشتی، نمایندگان آموزش و پرورش منطقه بسطام، بیارجمند و میامی و کارشناسان ستادی برگزار گردید. دکتر بینش ضمن بیان تاریخچه ظهور بیماری در چین و شیوع و همه گیری این بیماری، ظهور این ویروس کرونای جدید را بر اساس اعلام رسمی سازمان جهانی بهداشت اضطرار بین المللی خواند و به لزوم پیشگیری از کرونا ویروس، از طریق آموزش بهداشت فردی خصوصا در مدارس و انتقال آموزشها به خانواده ها توسط دانش آموزان تاکید نمود. از مصوبات این جلسه هماهنگی برگزاری جلسات آموزشی برای کلیه مراقبین سلامت در مدارس و کمپین شستن دستها در مدارس بود.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن در امور اداری معاونت بهداشت

به مناسبت سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام مادر و روز زن، مراسمی در امور اداری معاونت بهداشت برگزار شد. در این مراسم مسئول امور اداری و معاون اجرایی با اهدای شاخه گل؛ سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن را تبریک گفته، همچنین مسئول امور اداری با اهدای لوح از همکاران زن این واحد تقدیر نمود.

ادامه مطلب

میز خدمت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در نمازجمعه

میز خدمت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در نماز جمعه هجدهم بهمن ماه همزمان با هفتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور دکتر بینش معاون بهداشتی و آقای یوسفی معاون اجرایی به نمازگزاران ارائه خدمت نمود. در این برنامه خدمات آموزشهای پیشگیری از ابتلا و مقابله با کرونا ویروس جدید، کنترل فشار و قند خون ارائه گردید.

ادامه مطلب
کمیته پیشگیری از مرگ کودکان یک تا ۵۹ ماهه

کمیته پیشگیری از مرگ کودکان یک تا ۵۹ ماهه

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در روز شنبه بیستم بهمن ماه کمیته پیشگیری از مرگ و میر کودکان یک تا پنجاه و نه ماهه با هدف ارائه راهکارهای موثر برای کاهش میزان مرگ و میر کودکان در محل معاونت بهداشت و با حضور معاون بهداشتی، اجرایی و مدیر گروه رادیولوژی، اطفال، زنان و سایر اعضاء این کمیته تشکیل گردید. در این کمیته علل مرگ دو کودک مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته و در ادامه اعضا کمیته راهکارهای پیشنهادی خود را به منظور پیشگیری از مرگ کودکان و آگاهی جامعه از عوامل خطر ساز برای کودکان ارائه نموده و مداخلات لازم در این رابطه برنامه ریزی و تصویب گردید.

ادامه مطلب
روابط عمومی معاونت بهداشت گزارش داد

کارگاه آموزشی عوامل اجرایی پسماند

در تاریخ چهاردهم بهمن ماه، کارگاه آموزشی عوامل اجرایی پسماند به همت واحد بهداشت حرفه ای به منظور ارتقاء دانش بازرسان بهداشت حرفه ای و محیط و کارشناسان تشکیلات بهداشت حرفه ای صنایع، بیمارستان ها، شهرداری، ادارات برق و راه آهن شمالشرق شاهرود در محل معاونت بهداشت برگزار گردید.

ادامه مطلب
نشست صمیمانه مدیران و کارشناسان معاونت پشتیبانی و بهداشتی برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت

نشست صمیمانه مدیران و کارشناسان معاونت پشتیبانی و بهداشتی برگزار گردید

نشست صمیمانه برخی از مدیران و کارشناسان معاونت پشتیبانی و بهداشتی در روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه به میزبانی مسئول امور اداری معاونت بهداشتی و کارشناسان این حوزه برگزار گردید.

ادامه مطلب
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت

جلسه گروه مدیریت مرکز خدمات جامع سلامت شهرک انقلاب بهداشت برگزار شد

در این جلسه که با حضورمعاون بهداشتی و مسئولین واحدهای ستادی برگزار گردید گزارش عملکرد این مرکز به صورت مقایسه ای همراه با تجزیه و تحلیل شاخص ها ارائه گردید. دکتربینش در این جلسه ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته همکاران، با توجه به قرار گرفتن در ماه های پایانی سال بر تلاش مضاعف مراقبین سلامت در اجرای برنامه ها و ارتقاء شاخص های بهداشتی تاکید کردند.

ادامه مطلب