اخبار

سالروز میلاد خجسته فاطمه زهرا (س) سرور بانوان جهان، عطای خداوند سبحان، کوثر قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان بر همه زنان عالم مبارک باد .

پنج سال پس از بعثت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله، جهان اسلام به نور اقدام ولادت دختری نورانی شد که برترین زنان عالم لقب گرفت. به عقیده شیعه حضرت زهرا سلام الله علیها در بیستم جمادی الثانی در مکه معظمه به دنیا آمد. حضرت زهرا از نعمت مادری برخوردار بودند که نخستین زن مسلمان بود و شهرت خاصی در میان اعراب داشتند. پیامبر صلی الله علیه و آله و حضرت خدیجه سلام الله علیه از تولد دختر گرامی شان بسیار خوشحال بودند. ولادت حضرت زهرا زمانی اتفاق افتاد که تولد دختر در میان اعراب خوشایند ایشان نبود و تا پیش از ظهور اسلام دختران زنده به گور می شدند. هم زمان با تولد حضرت زهرا سوره کوثر بر پیامبر نازل شد و مورخان و مفسران شان نزول این سوره را همین اتفاق یعنی تولد حضرت زهرا می دانند. در محتوا و تفسیر سوره کوثر، کوثر به معنای خیر کثیر که به پیامبر عطا شده، آمده است.

ادامه مطلب
فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها تسلیت باد

فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها تسلیت باد

حضرت فاطمه زهرا (س) دختر پیامبر (ص) و حضرت خدیجه کبری است. ایشان همسر امام علی (ع) هستند. علت درگذشت حضرت زهرا (س) هنوز به صورت اختلاف نظر بین عالمان وجود دارد. طبق روایات شیعه، ایشان وصیت کرده بودند که دوست ندارند افرادی که در حق ایشان و خانواده بزرگوارشان ظلم و ستم کرده بودند، بر پیکر مطهرشان نماز بخوانند. به همین خاطر حضرت زهرا (س) به صورت پنهانی تشییع و به خاک سپرده شدند. حضرت زهرا (س) در نزد مسلمانان والامقام‌ترین و برترین بانوی جهان است. پیامبر اکرم (ص) فرمودند که ایشان سرور زنان جهانیان است. می‌خواست رخش پیش عدو زرد نباشدـــــ ای کاش یکی بود در آن کوچه و می‌گفت ــــآن کس که به زن حمله کند، مرد نباشد شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد.

ادامه مطلب

دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی تسلیت باد

دو سال است که از شهادت حاج قاسم سلیمانی، شهید پرآوازه ایرانی، سردار دلهای همه ما مردم ایران می گذرد. دو سال است که دشمن او را پر پر کرده اما عطر و بوی تفکر حاج قاسم میان همه مردم پخش شده و حالا هر کدام از ما بوی غیرت و مردانگی ایشان را استشمام کرده و حالا هر کدام مان تبدیل به یک حاج قاسم شده ایم.

ادامه مطلب

میلاد مبارک

میلاد یازدهمین امام، و سیزدهمین کشتی نجات آقا امام حسن عسکری (ع) بر شما مبارک باد.

ادامه مطلب

تمدید نقل و انتقالات دانشجویان جدیدالورود شاهد و ایثارگر

به علت بعضی از اختلالات و عدم ارسال اطلاعات به هنگام توسط دانشگاه های مبدا ثبت نام دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر جدید (ورودی ۱۴۰۰) تا روز دوشنبه مورخ ۲۶ مهر ماه ۱۴۰۰ تمدید شد، ضمناً برای دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر سال های گذشته (شاغل به تحصیل) که در مهلت مقرر موفق به ثبت نام نشده اند روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورخ ۲۷ و ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ برای آخرین بار مجاز به ثبت نام در سامانه مربوطه خواهند بود.

ادامه مطلب

ثبت نام دوره های آموزش زبان های خارجی(ویژه دانشجویان و متقاضیان آزاد)در کالج بین الملل

دبیران محترم ستاد های شاهد و ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور احتراماً به استحضار می رساند مدیریت امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری کالج بین الملل این دانشگاه کلاس های آنلاین زبان انگلیسی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر سراسر کشور با ۵۰% تخفیف در مهر ماه برگزار می نماید. لذا خواهشمند است دستور فرمایید ، اطلاع رسانی لازم به دانشجویان صورت گرفته و لیست متقاضیان قبل از پایان دوره ثبت نام به این مدیریت منعکس گردیده، تا هماهنگی لازم انجام شود. تاریخ ثبت نام ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ الی ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ لینک ثبت نام : https://gsia.tums.ac.ir/intlcollege-fa/formadd/۲۰۳۰۲/s

ادامه مطلب