• ۰۸:۱۵ - شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹

اخبار سلامت

 • توزیع بالغ بر ۲۵۰ بسته لوازم التحریر و اقلام بهداشتی بین دانش آموزان کم برخوردار شهرستان

  توزیع بالغ بر ۲۵۰ بسته لوازم التحریر و اقلام بهداشتی بین دانش آموزان کم برخوردار شهرستان

  در راستای پویش "طرح همدلی" در سراسر کشور، معاونت غذا و دارو نیز با همکاری اداره آموزش و پرورش بخش بسطام نسبت به تهیه و توزیع بیش از ۲۵۰ بسته لوازم التحریر و اقلام بهداشتی در بین دانش آموزان کم برخوردار اقدام نمود.
 • گرامیداشت روز جهانی غذا و هفته پیشگیری از مسمومیتها

  گرامیداشت روز جهانی غذا و هفته پیشگیری از مسمومیتها

  به مناسبت روز جهانی غذا و در آستانه هفته پیشگیری از مسمومیتها، معاونت غذا و دارو طبق هماهنگی بعمل آمده با آموزش و پرورش بخش بسطام و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی٬ با حضور در دبستان شهید هاشمی نژاد روستای چهارطاق٬ برنامه کوتاه و با حضور تعداد اندکی از دانش آموزان در حیاط دبستان برگزار کردند. این برنامه با موضوعاتی چون آشنایی با نشانگر رنگی تغذیه ای، برچسب اصالت کالاهای سلامت محور، پیشگیری از مسمومیتها و همچنین آشنایی با اصول کلی مصرف منطقی دارو و مکمل های تغذیه ای و ورزشی برگزار شد. در پایان مراسم به دانش آموزان بسته های لوازم التحریر (حاوی دفتر٬ مداد رنگی٬ جامدادی٬ لیوان٬ خط کش و ...) مندرج به پیامهای آموزشی و نیز بسته های بهداشتی (شامل: صابون٬ ماسک و ژل ضدعفونی کننده دست) اهدا گردید.
 • اطلاعیه معرفی محصولات ضدعفونی کننده و بهداشتی غیرمجاز

  اطلاعیه معرفی محصولات ضدعفونی کننده و بهداشتی غیرمجاز

   به اطلاع می رساند پروانه های بهداشتی شرکت پارس انرژی میامی تولید کننده مواد ضد عفونی دست و سطوح بر پایه الکل ، تحت حوزه نظارتی این معاونت که در اسفند ماه سال ۹۸ با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا بطور موقت ارائه گردید.مطابق نظریه کمیته فنی و قانونی این دانشگاه به شماره ۱۵۰/۵۶۰۴۰ مورخ ۹۹/۰۶/۱۷  از این تاریخ ابطال و از درجه اعتبار ساقط گردیده است. ۱- محلول ضد عفونی کننده دست به شماره پروانه ساخت ۳۳/۱۰۴۸۱  ۲- محلول ضدعفونی کننده سطوح به شماره پروانه ساخت ۳۳/۱۰۴۸۲ ۳- ژل ضدعفونی کننده دست به شماره پروانه ساخت ۳۳/۱۰۴۸۳ ۴- بسته بندی آب ژاول به شماره پروانه ساخت ۳۳/۱۰۴۸۴ 
 • اطلاعیه معرفی ژل ضد عفونی کننده غیرمجاز

  اطلاعیه معرفی ژل ضد عفونی کننده غیرمجاز

  عطف به نامه شماره ۶۶۵/۵۶۳۲۸ مورخ ۹۹/۶/۱۵ سازمان غذا و دارو، به اطلاع می رساند ژل ضد عفونی کننده دست با نام تجاری Naprox به دلیل نداشتن پروانه بهداشتی و مشخصات تولید کننده بر روی محصول و همچنین با توجه به وجود ماده سمی متانول و پایین بودن میزان ماده موثره اتانول ، غیر مجاز اعلام می گردد.
 • حضور مدیر کل ارزیابی و نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

  حضور مدیر کل ارزیابی و نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

  در جلسه ای که با حضور آقای دکتر عزیزی، مدیر کل اداره ارزیابی و نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، مدیر و کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی دانشگاه در دفتر معاونت غذا و دارو برگزار گردید، آقای مهندس خوش گفتار، گزارشی از عملکرد اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی و تعداد کارخانجات و واحدهای تولیدی تحت حوزه نظارتی معاونت غذا و دارو ارائه نمودند و مشکلات و مسائل موجود در زمینه صدور پروانه ها و مجوزهای بهداشتی، سامانه TTAC، محصولات تراریخته و مبارزه با قاچاق کالا های سلامت محور را برشمردند. ضمنا با حضور آقای دکتر عزیزی از کارخانجات پنیر فجر، شیر خشک پاک پودران، طب پلاستیک و کنسانتره شاهرود بازدید بعمل آمد. در خاتمه آقای دکتر عزیزی تلاشهای مدیران و کارشناسان معاونت غذا و داور را قابل تقدیر دانستند و از افزایش تعداد کارخانجات فعال با ظرفیت تولید بالا در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ابراز خشنودی نمودند.
 • تشدید نظارت بر مراکز عرضه لوازم و ملزومات پزشکی

  تشدید نظارت بر مراکز عرضه لوازم و ملزومات پزشکی

  خانم مزینانیان کارشناس اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو اعلام داشت: بازرسی ها از فروشگاهها و مراکز عرضه تجهیزات پزشکی سطح شهر به صورت سر زده و به صورت گشت مشترک با کارشناسان ادارات صمت و نیروی انتظامی صورت می گیرد و محور بازرسی ها بررسی اصالت و سلامت کالاها و دارا بودن تاییدیه سازمان غذا و دارو، جهت عدم عرضه محصولات قاچاق ، بدون اصالت و نیز جلوگیری از گرانفروشی و تداخل صنفی می باشد. در ضمن بازدیدهای صورت گرفته محصولات غیرمجاز در سطح عرضه جمع اوری و جهت طی مراحل قانونی تحویل کارشناسان اداره صمت گردید. در پایان نیز پوستر آموزشی برچسب اصالت کالا برای بهره برداری عموم در اختیار متصدی فروشگاهها قرار گرفت تا در معرض دید همشهریان نصب گردد.
 • گرامیداشت روز داروساز در دفتر معاونت غذا و دارو

  گرامیداشت روز داروساز در دفتر معاونت غذا و دارو

  با حضور آقای دکتر کلالیان معاون توسعه مدیریت و منابع و جمعی از مدیران و کارشناسان دانشگاه مراسم گرامیداشت روز داروساز در دفتر خانم دکتر میرزامحمدی معاونت غذا و دارو برگزار شد. در این مراسم از تلاش ها و همکاری مدیران و کارشناسان این معاونت بویژه در ایام بحران کرونا در زمینه تامین دارو جهت بیماران و نیز اقلام حفاظتی برای کادر درمان تقدیر و تشکر بعمل آمد.