• ۱۵:۰۵ - پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • توصیه های دارویی در ماه مبارک رمضان

  توصیه های دارویی در ماه مبارک رمضان

  برای هموطنانی که به دلیل ابتلا به بیماری دارو مصرف می نمایند، همیشه این سوال مطرح است که نحوه صحیح مصرف داروها در زمان روزه داری باید به چه شکل باشد و آیا قطع مصرف داروها و یا انتقال دوز دارو به زمان های قبل از سحر یا بعد از افطار کار درستی است یا خیر؟ در دو پوستر آماده شده توسط کارشناسان واحد دارو و مخدر این معاونت، راهنمایی لازم درخصوص نحوه مصرف دارو درماه مبارک رمضان را شرح داده شده است. توصیه های دارویی در ماه مبارک رمضان - واکسن کووید ۱۹ و روزه داری
 • اطلاعیه معرفی محصول فاقد مجوز

  اطلاعیه معرفی محصول فاقد مجوز

  عطف به نامه شماره۱۲۳۱۲۶ /۶۶۴ اداره کل تجهیزات پزشکی ، به اطلاع می رساند: کاغذ گاتری واتمن ۹۰۳ با سری ساخت ۷۰۲۱۵۲۰/۱۴۲ و تاریخ انقضا ۲۰۲۶/۲ با مشخصات شرکت توزیع کننده " نوین آزما پژوهان " و شرکت تامین کننده " کیان زیست تجهیز" فاقد هرگونه مجوز واردات و تولید از اداره کل تجهیزات پزشکی می­ باشد. لذا مقتضی است شرکت ها و اصناف ذینفع از خرید کالای مذکور خودداری نمایند.
 • اطلاعیه معرفی محصولات غیرمجاز

  اطلاعیه معرفی محصولات غیرمجاز

  عطف به نامه های شماره ۶۵۵/۴۱۳ و ۶۵۵/۳۶۸ مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۴ سازمان غذا و دارو، به اطلاع می رساند فرآورده طب سنتی پکیج با ادعای رفع سفیدی مو با قید نام myrtus communis  بدون درج نام شرکت تولید کننده و پخش کننده آن با فاکتور شرکت آویژه، فاقد هرگونه مجوز لازم معتبر تولید از اداره کل فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل می باشد، خاطر نشان می سازد شماره پروانه ساخت درج شده به شماره ۰۶۰۸-۹۵-س قید شده در بسته بندی مربوط به فرآورده قطره مورد شرکت دارو درمان سحر می باشد که تاریخ مجوز فوق نیز منقضی شده، همچنین فرآورده طب سنتی روغن زخم و سوختگی و الکل کامفر رباسین (با ادعای زخم بستر، زخم دیابتی، زخم سوختگی) تولید شرکت تحقیقاتی گیاهان داروئی بوستان یزد با شماره پروانه ساخت ۰۱۴۶-۹۲س و ظرف ۳۰ میلی لیتری با درب قطره چکاندار و بروشور در جعبه مقوائی، فاقد مجوز ساخت معتبر از اداره کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل می باشد.
 • نظارت بر نحوه ارائه خدمات دارویی داروخانه ها در ایام نوروز به هموطنان

  نظارت بر نحوه ارائه خدمات دارویی داروخانه ها در ایام نوروز به هموطنان

  نظارت بر نحوه ارائه خدمات دارویی در داروخانه و مراکز دارویی و بیمارستان ها در ایام نوروز با جدیت بیشتر توسط کارشناسان اداره دارو و مخدر این معاونت انجام می پذیرد.
 • بازدید از عطاریها و عرضه کنندگان گیاهان دارویی در ایام نوروز به صورت گشت مشترک با همکاری اداره صمت صورت می گیرد

  بازدید از عطاریها و عرضه کنندگان گیاهان دارویی در ایام نوروز به صورت گشت مشترک با همکاری اداره صمت صورت می گیرد

  منتظری کارشناس امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو با بیان اینکه عطاری ها تنها مجاز به عرضه گیاهان دارویی فرآوری نشده هستند و عرضه داروهای گیاهی توسط عطاری ها ممنوع می باشد، گفت: عرضه اقلام دارویی، انواع مکمل های تغذیه ای و ورزشی، فرآورده های گیاهی و محصولات آرایشی و بهداشتی در عطاری ها ممنوع بوده و درصورت مشاهده، این اقلام توسط بازرسان جمع آوری و متخلفین به مراجع ذیصلاح قانونی معرفی می شوند.‌ وی همچنین از شهروندان خواست از خرید محصولات فاقد پروانه ساخت (سیب سلامت) و یا برچسب اصالت کالا اکیدا خودداری نمایند.
 • پیام تبریک خانم دکتر میرزامحمدی، معاون غذا و دارو دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن سال نو

  پیام تبریک خانم دکتر میرزامحمدی، معاون غذا و دارو دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن سال نو

  در آستانه فرا رسیدن “عید نوروز” و آغاز سال نو، با استعانت از آفریدگار جهان و به انگیزه رستاخیز طبیعت، فرا رسیدن بهاران شکوهمند را که هنگامه تجلی مواهب الهی بر بستر طبیعت است به حضور پر مهر همه شما سروران تبریک عرض نموده، از آستان حضرت احدیت مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی ایران اسلامی، مسالت می نمایم.
 • تهیه و جانمایی استندهای آموزشی " چگونگی بررسی اصالت فرآورده های سلامت محور" در اماکن عمومی

  تهیه و جانمایی استندهای آموزشی " چگونگی بررسی اصالت فرآورده های سلامت محور" در اماکن عمومی

  به منظور آشنایی با نحوه بررسی اصالت کالاهای سلامت محور، استندها و پوسترهای آموزشی " چگونگی بررسی اصالت فرآورده های سلامت محور" با هماهنگی های صورت گرفته در پایانه مسافربری، ایستگاه راه آهن، بیمارستان ها و مراکز درمانی و دارویی جهت بهره مندی عموم جانمایی گردید.