برگزاری دومین جلسه کمیته تخصصی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور استان سمنان

۱۲ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۵۱ کد : ۱۳۴۹۳ اخبار لیست اخبار اخبار سلامت
تعداد بازدید:۲۰۸
دومین جلسه کمیته تخصصی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور استان سمنان در دفتر معاونت غذا و دارو شاهرود برگزار گردید
برگزاری دومین جلسه کمیته تخصصی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور استان سمنان

در این جلسه که با حضور دکتر علیرضا مسعودی ،سرپرست معاونت غذا و دارو شاهرود، و دکتر حافظی ،سرپرست معاونت غذا و دارو سمنان ، آقای کلیچ ،جانشین دبیر و رئیس دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری سمنان و سایر اعضای کمیسیون برگزار گردید در خصوص چالش ها و راهکارهای تشدید نظارت و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور بحث و بررسی شد.

در این جلسه، دکتر مسعودی  ضمن خیر مقدم و قدردانی از فعالیت مستمر اعضا اظهار داشت مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور تاثیر به سزایی در ارتقای سلامت عموم شهروندان دارد و از سوی دیگر مبارزه با این پدیده شوم ضامن امنیت و توسعه اقتصاد ملی است. ایشان  فرهنگ سازی و پیشگیری و در نهایت  مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور را یکی از ارکان اصلی مبارزه پدیده منحوس دانست.

 دکتر حافظی در این جلسه خواستار برخورد جدی با پدیده قاچاق شد و بر فرهنگ سازی عمومی و استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها برای کمک به معاونت غذا و دارو در اجرای این مسئولیت مهم تاکید کرد.

همچنین در این جلسه علاوه بر بررسی چالش های موجود در نظارت کالاهای سلامت محور و تجهیزات پزشکی در عطاری ها و مراکز درمانی به صورت ویژه در خصوص همکاری معاونت درمان و معاونت غذا و دارو به صورت گشت مشترک جهت تشدید نظارت مطب های ارائه دهنده خدمات درمانی و زیبایی و مزوتراپی و همچنین صنف عطاری مورد تاکید قرار گرفت.

مسئله پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور به قدری اهمیت دارد که  با گذشت بیش از بیست سال از صدور فرمان تاریخی مقام معظم رهبری، هنوز هم این موضوع ازدغدغه های مهم سازمان های مسئول است.

همچنین در خاتمه آقای کلیچ در خصوص مشکلات موجود در حوزه مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور در شاهرود، نکاتی را ارائه دادند و مقرر گردید پیگیری های جدی تری در خصوص استقرار انبار تملیکی در شاهرود صورت پذیرد.

در این جلسه چالش های موجود در حوزه کالاهای سلامت محور توسط اعضای شرکت کننده جلسه مطرح و مصوبات لازم جهت اجرای بهتر برنامه های مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور استان سمنان اتخاذ گردید.

کلید واژه ها: معاونت غذا و دارو تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو دانشگاه شاهرود امور دارویی اداره نظارت مبارزه مبارزه قاچاق مبارزه قاچاق کالاهای سلامت سلامت کالاهای سلامت قاچاق کالاهای سلامت سلامت محور قاچاق


نظر شما :