به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: ۱۳۰ پرستار به وضعیت استخدام پیمانی درآمدند

۰۳ آذر ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۵ کد : ۱۰۱۲۰ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۰۰۳
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۱۳۰ پرستار این دانشگاه از نیروی شرکتی به استخدام پیمانی تغییر وضعیت پیدا کردند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: ۱۳۰ پرستار به وضعیت استخدام پیمانی درآمدند

به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه: دکترحسین شیبانی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت روز پرستار در سالن پورسینا، افزود: تغییر وضعیت استخدامی ۴۲۲ نفر از نیروهای خدماتی و پرستاری این دانشگاه انجام شد که از این تعداد ۱۳۰ نفر پرستاران استخدام پیمانی شدند.

وی به سفر آیت الله رئیسی رییس جمهور به استان سمنان اشاره کرد و ابراز داشت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در این سفر به دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اختصاص یافت که تمام آن جذب شد.

دکتر شیبانی با بیان اینکه نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در حوزه‌های مختلف این دانشگاه را حمایت کرد، اظهار داشت: بخش مشارکت‌های مردمی، پس از یک دوره وقفه، فعال و در چند ماه گذشته به طور میانگین ماهانه یک میلیارد تومان کمک‌های مردمی جذب شد.

 

۱۰۰ میلیارد تومان تجهیزات برای بیمارستان میامی خریداری شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از افتتاح بیمارستان میامی تا چند ماه آینده خبر داد و گفت: برای خرید تجهیزات این بیمارستان تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در راستای ارتقای سطح این دانشگاه ساخت واحد اسکوپی در دست انجام است، تصریح کرد: تمامی تجهیزات این واحد بیمارستان امام حسین (ع) با کمک‌ خیران خریداری شد.

دکتر شیبانی با اشاره به اینکه واحد توانبخشی بیمارستان امام حسین (ع) به قلب و ریه ارتقا یافت، افزود: واحدهای یُد درمانی، رادیوتراپی و ژن مولکولی آزمایشگاه این بیمارستان هم طی یکسال گذشته ارتقا یافت.

به گفته وی، بخش زایمان بیمارستان بهار شاهرود به منظور تکمیل بخش زنان در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: کسب رتبه برتر کمیته تحقیقات و فناوری دانشجویی بین دانشگاه‌های سطح سه کشور طی ۲ سال متوالی، کسب رتبه نخست اجرای برنامه‌های عملیاتی در حوزه معاونت غذا و دارو، دستگاه برتر استان سمنان در جشنواره شهید رجایی و همچنین دستگاه برتر استان در موضوع تکریم ارباب رجوع، از جمله توفیقات این دانشگاه طی یکسال گذشته بود.

وی از پرداخت تعرفه پرستاری سه ماه نخست امسال به طور علی الحساب خبر داد، ابراز داشت: بالغ بر یکهزار نیروی پرستاری در بیمارستان‌های شاهرود فعال هستند.

دکتر شیبانی با بیان اینکه نسبت نیروی پرستاری شاهرود به تخت یک است، تصریح کرد: استاندارد کشوری این شاخص بیش از ۱.۳ پرستار است، پرستاران در مراکز درمانی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نسبت به تخت با تعداد کمتری، همان وظیفه را انجام می‌دهند که این امر نشان از نوع‌دوستی این قشر دارد.

به گفته وی، برخی از این پرستاران دانش‌آموخته دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه همه امور پرستاران از نوع ایثار انجام می‌شود، اظهار داشت: فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی پرستاران در دوران همه گیری کرونا تجلی یافت.

وی تأکید کرد: پرستاری یک فرهنگ و الگو است که ایثار و از خودگذشتگی جزء مهم آن است.

پایان این نشست با تجلیل از پرستاران نمونه کشوری و داخلی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود همراه بود.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود است.

دانشکده‌های پزشکی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی و بهداشت، با بیش از ۲ هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود فعال است.

 

 

 

کلید واژه ها: گرامیداشت روز پرستار دکترحسین شیبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود


( ۲ )

نظر شما :