به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه

پیام تبریک معاونان دانشگاه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن

روز میلاد فاطمه زهرا(س)، روز میلاد همه خوبیهاست. روز جاری شدن زلال ایمان در همه قلبهاست.
۲۲ دی ۱۴۰۱ | ۱۸:۲۳ کد : ۱۰۶۸۰ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۰۱۸
معاونان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با ارسال پیام هایی جداگانه، میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز بزرگداشت مقام زن را تبریک گفتند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، در متن این پیام ها آمده است:
پیام تبریک معاونان دانشگاه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن

معاون آموزش دانشگاه با ارسال پیامی، میلاد فرخنده دخت نبی اکرم (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت مقام زن و روز مادر را تبریک گفت.

دکتر واحدی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با ارسال پیامی، میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز بزرگداشت مقام زن را به همه مادران و زنان شایسته این سرزمین کهن به ویژه بانوان شاغل در دانشگاه تبریک گفت.

در متن پیام دکتر «حمید واحدی» آمده است:

سلام بر عظیم ترین گوهر عفت و دانایی، حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا(س)

سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) یادآور جایگاه والا و مقام ارزشمند زنان فرهیخته و پرتلاش میهن اسلامی است، زنانی که در کنار خانواده، دوشادوش مردان در جامعه گام برداشته و به نحوی موثر و سازنده در توسعه کشور مشارکت می کنند.

امروز، حضور زنان ایران در عرصه های مختلف اجتماعی بدان معناست که زمان آن رسیده است که از این توان موثر اجتماعی استفاده بیشتری برای توسعه کشور عزیزمان صورت پذیرد.

اینجانب سالروز میلاد فرخنده آن بانوی بزرگ و مهربان جهان اسلام را در درجه نخست به کلیه مادران این سرزمین و سپس به تمام دختران و زنان قهرمان و شجاع ایران اسلامی تبریک و شادباش عرض نموده، آرزومندم با الگو گرفتن از این سرچشمه عفاف و حجاب و پاکدامنی در راه سعادت و سلامت اجتماع با گام های استوار طی طریق نمایند.

زحماتتان را ارج نهاده، توفیق و سربلندی هر چه بیشتر شما را از درگاه احدیت خواستارم.

دکتر واحدی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه روز زن را تبریک گفت.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با ارسال پیامی، میلاد مبارک حضرت زهرا(س) و روز زن را تبریک گفت.

در متن پیام دکتر «محمد حسن امامیان» آمده است:

 

                                                      بسم الله الرحمن الرحیم

زن، واژه ایست که می تواند تقدسی به بلندای تاریخ داشته باشد، نام زن با معنای مادری و ترجمان مادری با مهر و مهربانی گره خورده و معجونی نورانی از جنس عشق و محبت را به وجود آورده که همیشه یادآور صفا و محبت و نجابت می باشد.

و تقویم تاریخ، چه زیبا زادروز مبارک حضرت فاطمه زهرا(س) را به عنوان روز زن و روز مادر انتخاب نموده است، چرا که شخصیت آن بزرگوار، سراسر الگو و سرمشق زن بودن، مادر بودن و همسر بودن است.

بانویی که از پاک ترین زن و مرد تاریخ متولد شد و همسری مردی را پذیرفت که مظهر شجاعت و عدالت بود و مادری شد که از دامان پاکش، سلاله ای پاک بر جای ماند تا آنجا که خدای متعال در کتاب شریف خود، او را کوثر خطاب نمود و وعده داد تا نسل مطهر رسالت از طریق او پا بر جای بماند.

زندگی این بانوی بزرگوار را از هر زاویه ای که بنگریم، دارای درس هایی فراوان نه فقط برای زنان و دختران، بلکه برای مردان نیز هست: شجاعت و پایمردی در اعتقادات، شناخت صحیح و دقیق از امام زمان خویش، صراحت بیان و راسخ بودن بر اعتقاد قلبی، همه می تواند فارغ از جنسیت، الگویی برای مردم در تمام اعصار باشد.

صد البته که نجابت، صداقت، پاکدامنی و تربیت صحیح فرزندان آن بزرگوار، نیز برای دختران و زنان ما هزاران درس و الگو در خود نهفته دارد.

باری، میلاد سراسر برکت آن بانوی نورانی، دخت نبوت، همسر ولایت و مادر شهادت را به همه شما همکاران عزیزم به ویژه دختران و بانوان مکرمه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تبریک گفته و از خدای متعال می خواهم تا سعادت رهروی آن شیر زن شاهد سجده های شبانه و مونس روزهای تنهایی علی(ع) را نصیب ما سازد.

 

دکتر محمد حسن امامیان

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

 

پیام تبریک معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مناسبت روز زن و مقام مادر

 معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، در پیامی ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) دخت گرامی نبی مکرم اسلام و روز زن و مقام مادر را به  همه اعضای خانواده دانشگاه به ویژه بانوان گرامی تبریک گفت.

در متن پیام دکتر « صادق یوسفی » آمده است:

 زن، کانون هستی و پایگاه مهرورزی، مرکز صفا و صمیمیت، ایثار و عطوفت به همگان است و انتخاب روز میلاد حضرت فاطمه (س) به عنوان بزرگداشت مقام زن، بیانگر نقش والای زن و تکریم و بزرگداشت و احترام نسبت به مقام زن و مادر می‌باشد.
 وجود مقدس زهرای مرضیه (س) در پیشگاه ذات اقدس الهی و ائمه‌ معصومین (ع) از عظمت و منزلت بی‌بدیلی برخوردار بوده و زندگی درخشان این بانوی بزرگوار، الگویی برای همه‌ انسان‌ها به ‌ویژه زنان مسلمان است. اگر چه حیات زنان در دوره های مختلف تاریخ بشری تحولات و چالش های فراوانی را تجربه کرده است اما دین مبین اسلام با نگاه ارزشی به زن بر تمامی عقاید جاهلی پیرامون شخصیت و منزلت زنان خط بطلان کشید و ارزش و جایگاه او را عزت و حرمت بخشید.
 اینجانب ولادت دخت مکرم نبی اکرم را به تمام مادران و بانوان سرافراز، تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از درگاه ایزد منان برای مادران عزیز و بانوان شریف، تندرستی و شادکامی را مسألت می نمایم.
                                                         

                                                            دکتر صادق یوسفی 
                                                            معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه

 

پیام تبریک معاون درمان دانشگاه بمناسبت روز زن

معاون درمان دانشگاه، طی پیامی روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) هفته زن وروز مادر رابه همه اعضای خانواده دانشگاه بویژه بانوان گرامی تبریک گفت.


در متن پیام دکتر «حمیدرضا بیکی» آمده است:
ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) دخت گرامی نبی مکرم اسلام (ص) و روز زن را به همه همکاران بویژه بانوان گرامی فعال در عرصه دانشگاه، تبریک و تهنیت می گویم. امیدوارم روح بلند حضرت فاطمه زهرا، صدیقه کبری (س) دستگیر و راهنمای همه ما و بویژه بانوان گرامی همکار باشد. امروز روز شادی و شعف است. آنجا که فاطمه باشد و ریسمان مهر او فرش زندگیمان را به عرش سعادت بپیوندد و زلال محبتش بوستان ایمان را آبیاری کند و پرتو کلامش علف های هرز باغ هستی را بسوزاند، جای غم نیست؛ جای سلام است و درود.

توجه به شخصیت نورانی حضرت فاطمه (س) که حجت خدا بر ائمه معصومین علیهم السلام بود نه فقط برای زنان ما که برای همه آحاد مرد و زن مسلمان و بلکه هر انسان جویای حقیقت سرمایه ارزشمندی است که قادر است انسان و انسانیت را از غبار اوهام و انحرافات رهایی بخشیده و او را به سر منزل مقصود رهنمون گردد.
روز ولادت چنین بانوی والایی که به شایسته ترین وجه از سوی حضرت امام خمینی(ره) به عنوان روز زن و روز مادر نامیده شد جهت گیری بی نقص آن امام همام را در معرفی مسیر تعالی به زنان نشان می دهد.
امیدوارم با تکیه بر دانش وتوان بانوان گرانقدر دانشگاه که خوشبختانه در تمامی مراتب دانشگاه از جمله اعضای هیات علمی ،کارکنان و دانشجویان حضور فعال دارند.بتوانیم در راستای ارتقای حوزه سلامت گام های موثر تری برداریم.

دکترحمیدرضا بیکی

معاون درمان دانشگاه

 

پیام تبریک معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مناسبت فرارسیدن روز زن و مادر

در متن پیام دکتر « آرش صید آبادی» آمده است:

فرا رسیدن روز مادر را به تمامی زنان و مادران این سرزمین  به خصوص کارکنان و پرسنل بهداشت و درمان حوزه تحت پوشش این دانشگاه تبریک گفت و تاکید کرد: این روز فرصتی است تا دوباره به یاد گذشته و کودکی هایمان در آغوش مادر مهربان آرام بگیریم و به یاد بیاوریم که هیچ آسمانی به اندازه مهربانی های مادر وسعت ندارد و واژه های با ارزش تر از مادر در فرهنگ مهربانی ها وجود ندارد.
 ناب ترین تصویری که می توان در این روزگار رنگ و رو رفته جستجو کرد، لبخند مادر است؛ مادری که قشنگ ترین لحظات زندگی اش را فدای فرزندانش می کند.

 روز زن تنها بهانه کوچکی است برای قدردانی و قدرشناسی از همسر برای همراهی او، یاری او و از همه مهمتر بودن کنار او؛ همسر نیمه هر انسانی است که همدم و همراه تمام لحظه های اوست، همسران تجلی تمام صفات، اخلاق و موفقیت های همدیگرند، گرمابخش زندگی هر مرد زنی است که او را بال و پر می دهد، برای ترقی یافتن و تا بی نهایت رسیدن؛ مادر بزرگترین نعمت در زندگی هر انسانی است و فرشته آسمانی است؛ مادر اولین، زیباترین، واقعی‌ترین و پابرجاترین عشقی است که انسان‌ها تجربه می‌کنند.

میلاد فرخنده و با سعادت اسوه تمام عیار مکارم اخلاق و قله رفیع فضائل ؛ حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر را به همکاران گرامی تبریک عرض نموده و سلامت و دوام توفیق همه بانوان دانشگاهی اعم از اساتید، کارمندان و دانشجویان محترم را به برکت میلاد حضرت مرضیه طاهره (س) از پیشگاه خداوند سبحان آرزو می نمایم .

دکتر آرش صید آبادی

معاون بهداشتی دانشگاه  

 

پیام تبریک معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه با ارسال پیامی، میلاد مبارک حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن را تبریک گفت.

در متن پیام دکتر «سید شاهرخ آقایان » آمده است:

بسْم اللّه الرّحْمن الرّحیم

«انّا أعْطیْناک الْکوْثر ، فصلّ لربّک وانْحرْ، إنّ شانئک هو الأبْتر»

حضرت فاطمه زهرا (س) گنج پر نور حضرت رسول (ص) است که دنیایی را از سرچشمه حوض کوثر خویش سیراب می‌سازد و اصل امامت به نور او روشنایی بخش شیعیان است.

یستم جمادی الثانی مصادف با میلاد پربرکت حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان روز زن نامگذاری شده است، روزی که به برکت و حرمت بزرگ زن دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (س) بهانه ای است برای قدردانی از همراهان همیشگی؛ زنانی که در کنار نقش پراهمیت خود در خانواده دوشادوش مردان در جامعه گام برمی دارند و یک لحظه سکون و ایستایی را برخود نمی پسندند.

اینجانب میلاد فرخنده و با سعادت اسوه تمام عیار مکارم اخلاق و قله رفیع فضائل صدیقه کبری، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و بزرگداشت مقام زن و روز مادر را به تمامی همکاران ارجمند بویژه بانوان گرانقدر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تبریک عرض نموده و ضمن ادای احترام به پیشگاه همه مادران و زنان شایسته این سرزمین، از خداوند یکتا توفیق پیروی از آن بزرگ بانوی دو جهان را برای همگان خواهانم.

دکتر سید شاهرخ آقایان

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه

 

پیام تبریک معاون غذا و دارو دانشگاه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با ارسال پیامی، میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن را تبریک گفت.

در متن پیام دکتر «سولماز میرزامحمدی » آمده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِنَّما یُریدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهیراً؛[احزاب/۳۳] آیه تطهیر اهل بیت علیهم السلام

بیستم جمادی‌الثانی معطر به شمیم ولادت بانوی بزرگواری است که سیره و اخلاق ایشان الگوی بی‌ بدیلی در عرصه زندگی، سیاست و جامعه به ویژه برای دختران، بانوان و مادران جهان و ایران اسلامی است.

زنان ایران اسلامی با تأسی و الگو برداری از حضرت زهرا(س)، همواره می‌ دانند و باید بدانند حقیقت زن، چیزی جز شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) نیست، بانویی که تلالو باوری بود که ریشه در طهارتی توحیدی داشت و در دامن خود شجره طیبه ‌ای را پروراند که عالم تاکنون به نورشان متجلی‌ است و از صلابت ایمانشان بارور است.

ولادت حضرت فاطمه ‌الزهرا (س)، تلفیق گرانبهایی از تجلی نور نبوی و تلالو درخشان ولایت و تابندگی امامت است که تاسی به آن حضرت و سلاله مطهر ایشان، زمینه حرکت در مسیر پاک هدایت را رقم خواهد زد.

اینجانب ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و با گرامیداشت روز زن و مقام شامخ مادر، برخود واجب می دانم که زحمات بانوان تلاشگر دانشگاه خصوصا بانوان شاغل در معاونت غذا و دارو قدردانی و تجلیل نموده و این روز را خدمت این تلاشگران عرصه سلامت تبریک عرض نمایم.

دکتر سولماز میرزامحمدی

معاون غذا و دارو دانشگاه

 


( ۱ )

نظر شما :