با برگزاری آیین افتتاحیه؛

نخستین آیین افتتاح هفتمین جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود کلید خورد

۰۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۳:۲۱ کد : ۱۰۸۳۱ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۱۵۸
آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود امروز صبح با حضور دکتر حسین شیبانی رییس دانشگاه، دکتر جلالی معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود ،اعضای هیات رییسه ، مسئولین شهرستان ،ورزشکاران، مربیان، سرپرستان تیم‌ها وجمعی از کارکنان دانشگاه یکشنبه ۹ بهمن ماه در سالن شهید ورزشی یحیایی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد
نخستین آیین افتتاح هفتمین جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود کلید خورد

دکتر شیبانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرودگفت :خوشحالم هستم که در نخستین رویداد فرهنگی ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود حضور دارم و بدون شک نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان دانشگاه نقطه عطفی است برای اتحاد وانسجام بیشتر تمامی کارکنان دانشگاه و امیدوارم سال‌های آینده نیز شاهد برگزاری این رویداد ورزشی باشیم.

دکتر شیبانی افزود:اگر بپذیریم که عقل سالم در بدن سالم است و یک فرد با عقل سالم می تواند فرد مفیدی به حال خود و اجتماع باشد، در آن صورت درمی یابیم که چرا جوامع پیشرفته سرمایه گذاری زیادی بر روی این امرخطیر یعنی ورزش می کنند.

وی اظهار نمود: امروزه اثرات مفید ورزش بر ساختار فرهنگی و اجتماعی یک جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست. اگر در جامعه ای فرهنگ ورزشی جایگاه مناسب خود را پیدا کند، افراد آن جامعه از سستی و کرختی رهایی می یابند و علاوه بر بالا رفتن نیروی کار، از صرف هزینه های گزاف درمان بیماریها کاسته می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: اگر بخواهیم اهمیت ورزش را در سلامتی انسان بدانیم خواهیم دید که اثرات مفید فعالیت های ورزشی را در پیشگیری – درمان و کنترل بسیاری از نارساییهای قلبی و عروقی و تنفسی نشان می دهد و ورزش مناسب برای حفظ سلامت قلب اگر بصورت منظم و برنامه ریزی شده اجرا شود، می تواند از بروز عوامل بیماریزای قلبی از قبیل فشارخون و قند و چربی بالا جلوگیری کند.

دکتر شیبانی هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد نشاط جسمی و روحی و همدلی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی جهت خدمت به مردم دانست و گفت: اعتقاد داریم همه کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی در هر رده ای جز سفیران سلامت دانشگاه ها هستند که هم خود و هم خانواده آنان بعنوان سفیران سلامت در راه تندرستی و سلامت در جامعه گام بردارند .

 این جشواره با همت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با محوریت معاونت توسعه مدیریت منابع انسانی دانشگاه و همکاری تربیت بدنی دانشگاه همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح شد.

کلید واژه ها: هفتمین جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دکتر حسین شیبانی آیین افتتاحیه


( ۶ )

نظر شما :