پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر

۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۱:۱۶ کد : ۱۰۹۰۰ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۲۴۶
به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه ، دکتر حسین شیبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در پیامی فرارسیدن میلاد مولود کعبه، حضرت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام و همچنین روز تکریم مقام پدر و مرد را تبریک گفت. در متن پیام آمده است؛
پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مناسبت  ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر

حقّ علیٍّ علی هذه الامّة کحقّ الوالد علی ولده. 

حقّ علی بر این امّت همچون حقّ پدر است بر فرزندش. "پیامبر اکرم صلوات‌الله‌علیه" 

۱۳ رجب‌، طلوع خورشید زندگی بزرگ‌مرد اسوه پاکی، فتوت و عدالت است که ولادتش در کعبه و شهادتش در مسجد بود . امام علی علیه‌السلام ، آغازگر امامت و مظهر عدالت و خداپرستی و تربیت‌یافته در مکتب نبوت است که با سلوک، گفتار، رفتار و منش خویش، دل‌های تشنه حقیقت را از چشمه لایزال الهی سیراب ساخته است.

بی تردید حضرت علی(ع) سرچشمه نیک ترین صفاتی است که برای هر رهروی معرفت و کمال، اسوه ای بی نظیر خوانده می شود. چنانکه شجاعتش در نبرد علیه باطل، عدالت پیشگی و قضاوت راستینش و پندهای سرشار از معرفت و حکمتش، عرصه هدایت بشریت را متحول ساخت. بزرگ مردی که مهربان ترین یاور مظلومان عصر خویش بود و همچون پدری مهربان در تنگناهای زندگی به یاری آنان می شتافت. براستی که شایسته است چنین روزی به نام روز پدر خوانده شود و مقام و منزلت پدران عزیز در چنین روز فرخنده و مبارکی گرامی داشته شود.

اینجانب ولادت با سعادت حضرت علی(ع) و روز پدر را تبریک و تهنیت عرض نموده و ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای پدران فداکار این مرز و بوم به خصوص خانواده ی بزرگ علوم پزشکی شاهرود،سربلندی این عزیزان را از درگاه خداوند منان خواستارم. امید است که توفیق قدم نهادن در مسیر درک کمال، عدالت پیشگی و اخلاق آن امام بزرگوار نصیبمان گردد.

                                                      دکتر حسین شیبانی 

                                                        رییس دانشگاه 


( ۲ )

نظر شما :