به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه

جلسه شورای هماهنگی مشارکت های مردمی برگزار شد

۰۹ اسفند ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۱ کد : ۱۱۱۰۰ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۰۰۰
جلسه شورای هماهنگی مشارکت های مردمی به ریاست دکتر حسین شیبانی رییس دانشگاه و با حضور مرتضی محمدیون مشاور رییس در امور مشارکتهای اجتماعی -سازمانهای مردم نهاد و خیریه های سلامت ، اعضای هیات رییسه دانشگاه، خیرین سلامت شاهرود و دیگر اعضا برگزارشد ، صحبت از نیکی و نیک اندیشانی بود که حوزه سلامت را مورد لطف خود قرار داده و در این راستا یاری رسان سربازان سلامت بوده‌اند.
جلسه شورای هماهنگی مشارکت های مردمی برگزار شد

دکتر شیبانی گفت :بی شک حضور خیراندیشان، پشتوانه و دلگرمی بزرگی برای رنج کشیدگان از بیماری و فعالان عرصه بهداشت و درمان خواهد بود که قطعا گستره محبت این خوبان فراتر از این بوده و دل‌های فراوانی را آرام خواهد کرد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در این نشست با تقدیر از تلاش‌های خیران و مسؤولان در شورای هماهنگی مشارکت مردمی اظهار کرد: باید در اهداف، وظایف و ماهیت عملکردی مجموعه مشارکت‌های مردمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بازنگری و در نوع خدمت آن به مردم تجدید نظر شود. 

وی خاطر نشان کرد : همه مراکز جامع خدمات سلامت بایستی هیات امنا  داشته باشد چرا که هر کاری که بدست مردم سپرده می شود خوب انجام می شود .

دکتر شیبانی بیان کرد :با توجه به گستردگی مفهوم سلامت درسازمان بهداشت جهانی    (WHO)  ، سلامتی یک مسئله چند بعدی است حتی امروزه علاوه بر بعد جسمی ، روانی و اجتماعی ، جنبه معنوی و فرهنگی  را هم در نظر می گیرند پس متوجه می شویم دولت ها به تنهایی قادر به تامین سلامت نیستند  و مشارکت همه سازمان ها جهت تامین و حفظ سلامت الزامی است و فعالیت های مردم نهاد در عرصه بهداشت و درمان در تمام کشور های دنیا مشهود است

دکتر شیبانی افزود : نشر و تبلیغ کارشناسی شده عملکرد خیرین بسیار مهم است تا به بهترین شکل دیده شوند.

 

وی عنوان کرد: خوشبختانه به همت محمدیون مشاور رییس در امور مشارکتهای اجتماعی -سازمانهای مردم نهاد و خیریه های سلامت و کارشناسان در این مجموعه اخیرا فعالیت های خوبی انجام شده است.

محمدیون مشاور رییس در امور مشارکتهای اجتماعی-سازمانهای مردم نهاد و خیریه های سلامت عنوان کرد : خوشبختانه  امور خیریه  در شهرستان شاهرود  از ظرفیت بالایی برخوردار است  و رد پای خیرین در همه حوزه های تحت پوشش دانشگاه  مشاهده می شود

مشاور رییس در امور مشارکتهای اجتماعی سازمانهای مردم نهاد و خیریه های سلامت افزود: فعالیت ها و کمک های خیرین باید به بهترین نحو سامان دهی شود تا در بهترین مسیر به کار گرفته شود .

سپس دکتر مهشید غلامی کارشناس اداره خیرین دانشگاه گزارش جامعی در خصوص فعایت های انجام شده درامور خیرین ارائه داد .


( ۹ )

نظر شما :