به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مناسبت آغاز هفته ملی سلامت ۱۴۰۲؛

اجرای «پزشکی خانواده»؛ گامی به سوی تحقق هدف بین المللی «سلامت برای همه»
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۲۱:۵۸ کد : ۱۱۵۴۱ اخبار تصویری اخبار متحرک
تعداد بازدید:۸۶۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با انتشار پیامی در آستانه فرا رسیدن هفته ملی سلامت با شعار «سلامت برای همه با پزشکی خانواده»، این مناسبت را گرامی داشت.
پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مناسبت آغاز هفته ملی سلامت ۱۴۰۲؛

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود، دکتر «شیبانی» در این پیام با گرامیداشت این مناسبت ملی، اجرای پزشکی خانواده در مناطق مختلف کشور را از اولویت های نظام سلامت کشور در سال جاری خواند که می تواند در دستیابی به هدف بین المللی سلامت برای همه، نقش موثری ایفا کند.

در متن پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مناسبت آغاز هفته ملی سلامت سال ۱۴۰۲ آمده است:

نظام سلامت ایران اسلامی، در روزهای دلنشین بهاری، هرساله بزرگترین و مهم ترین رویداد خود را تجربه می کند و با گرامیداشت هفته ملی سلامت، که پیام آور اهمیت این موهبت حیاتی در تمامی ارکان جامعه است، می کوشد تا نویدبخش تسری حداکثری آن در جای جای ایران عزیزمان باشد.

امسال این رویداد ملی، از نهم تا پانزدهم اردیبهشت، به همت مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، با شعار «سلامت برای همه با پزشکی خانواده» گرامی داشته می شود که در حقیقت بر رویکرد بین المللی «سلامت برای همه» به عنوان شعار محوری سازمان جهانی بهداشت در سال جاری؛ همچنین اجرای «پزشکی خانواده» به عنوان یکی از اولویت های مجموعه وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۲، به صورت توامان تمرکز دارد.

وجود سازمان های حامی سلامت، گروه های مردمی، خیرین، سمن ها و داوطلبین مردمی مانند سفیران سلامت، فرصتی ارزشمند است تا از این مشارکت ها در تحقق اهداف سلامت بهره بگیریم. چه بسا که  فعالیت بدون چشم داشت بسیاری از این عزیزان در طول بحران پاندمی کرونا برگی زرین بر خاطرات ملت بزرگ ایران باقی خواهد ماند و حمایت های بی دریغ آنان، به یقین می تواند نقشی موثری برای «سلامت همه»، رقم زد.

 با تبریک هفته ملی سلامت ۱۴۰۲ به یکایک اعضای خانواده سلامت که صادقانه و خالصانه، در تحقق این رسالت خطیر نقش آفرینی می کنند و آرزوی سلامت و سعادت شما عزیزان؛ انشالله شاهد بهره مندی حداکثری مردمان عزیز این سرزمین از سلامت، در تمامی ابعاد جسمی، روحی، معنوی و اجتماعی باشیم.

از مردم فرهیخته شهرستان های شاهرود و میامی دعوت می کنم با پیوستن به پویش ملی «سلامت برای همه»، با نگاه به اهمیت تلاش همگانی برای تسری آن، نویدبخش سلامت ایران و ایرانی باشند.

دکتر حسین شیبانی

رئیس دانشگاه 


( ۳ )

نظر شما :