معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت تاکیدکرد:

استقبال از هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به مقوله هوش مصنوعی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه هر جهشی به منزله رشد نیست، تصریح کرد: هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به هوش مصنوعی در این حوزه باید به‌شدت موردتوجه قرار گیرد و با روی باز از آن استقبال شود.
۰۵ خرداد ۱۴۰۲ | ۰۷:۱۱ کد : ۱۱۹۷۳ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۲۱۹
دکتر بهروز رحیمی در ششمین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، ضمن اشاره به جایگاه آموزش در جامعه و به‌ویژه وزارت بهداشت، آموزش نیروهای سلامت و نقش‌آفرینی در ارتقای سواد سلامت جامعه را از مؤلفه‌های مهم وزارت بهداشت عنوان کرد.
استقبال از هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به مقوله هوش مصنوعی
وی افزود: استقرار و استمرار بهره‌وری، هم در حوزه منابع انسانی و هم در حوزه مالی و سازمانی در وزارت بهداشت با جدیت دنبال می‌شود.
 
دکتر رحیمی تربیت نیروی انسانی توانمند و جامعه‌پذیری کارکنان در نظام سلامت را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: پرداختن به جزییات و درعین‌حال، درگیر نشدن در آن، تنها با هماهنگی و هم‌فکری قابل انجام است.
 
وی در ادامه توسعه و توجه چشمگیر به ارتقا زیرساخت‌های بهداشتی و نظام شبکه را از اولویت‌های وزارت بهداشت برای اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع عنوان کرد.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، نقش‌آفرینی و مدیریت هزینه‌های نظام سلامت را یکی از لازمه‌های اصلی بهره‌وری عنوان کرد و گفت: به دنبال کاهش سهم پرداخت از جیب مردم در دسترسی به خدمات سلامت هستیم.
 
وی با تأکید بر اینکه هر جهشی به منزله رشد نیست، تصریح کرد: هوشمندسازی نظام سلامت و توجه به هوش مصنوعی در این حوزه باید به‌شدت موردتوجه قرار گیرد و با روی باز از آن استقبال شود.
 
دکتر رحیمی همچنین تبیین کرد: شناسایی خطاهای پرتکرار و مراکز هزینه‌بر و کنترل این موارد در ارتقا بهره‌وری و مدیریت هوشمند بسیار مؤثر است.
 
در پایان این همایش دو روزه، از دانشگاه های علوم پزشکی «پیشتاز در توسعه» و «در مسیر رشد و توسعه» که بر اساس مولفه های مختلف در حوزه توسعه منتخب شده بودند، تقدیر به عمل آمد.
گفتنی است دکتر یوسفی معاون توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه در این همایش دو روزه حضورداشتند

نظر شما :