به گزارش مدیریت روابط عمومی دانشگاه

۹۱ مصدوم حوادث ترافیکی به مراکز درمانی شاهرود انتقال یافتند

۲۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۲۳:۱۷ کد : ۱۲۱۴۶ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۳۴۱
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شاهرود گفت: ۹۱ مصدوم حوادث جاده‌ای طی یک هفته گذشته به وسیله آمبولانس‌های اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.
۹۱ مصدوم حوادث ترافیکی به مراکز درمانی شاهرود انتقال یافتند

زهره صالح نساج روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به تعطیلات هفته گذشته و تردد مسافران از محورهای شهرستان شاهرود اشاره کرد و افزود: طی یک هفته گذشته خدمات‌رسانی به ۶۲ حادثه ترافیکی شهری و جاده ای توسط کارشناسان اورژانس این شهرستان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی بیش از یکهزار و ۴۰۰ تماس تلفنی با مرکز ارتباطات ۱۱۵ اورژانس شاهرود برقرار شد، ابراز کرد: ۴۶۰ ماموریت درون و برون‌شهری به منظور امدادرسانی به بیماران و مصدومان انجام شد.

صالح نساج با بیان اینکه ۲۵ بیمار قلبی و تنفسی پس از انجام اقدام‌های لازم نخستین اورژانس پیش‌بیمارستانی برای ادامه روند درمان به بیمارستان انتقال یافتند، اظهار کرد: ۱۷۶ بیمار و مصدوم حادثه ترافیکی طی یک هفته گذشته به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه ۱۹ مصدوم حوادث ترافیکی به صورت سرپایی مداوا شدند، افزود: اورژانس هوایی پنج مصدوم تصادفات جاده ای را طی ۲ پرواز به بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود انتقال داد.

به گفته وی، در این بازه زمانی برخورد خودروی پژو با تابلوی جاده شاهرود- طرود در کیلومتر ۶۵ منجر به فوت راننده شد.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شاهرود با ۱۷۴ کارشناس در ۱۶ پایگاه جاده‌ای، چهار پایگاه شهری، یک پایگاه اورژانس هوایی با یک فروند بالگرد و ۳۰ دستگاه آمبولانس به هموطنان خدمات رسانی می کند.

همچنین یک دستگاه اتوبوس آمبولانس هم با ۱۳ تخت و تجهیزات مناسب برای پوشش حوادث احتمالی پر تلفات و خدمات‌دهی به بیماران سرپایی در این مرکز آماده است.

براساس آمار، سالانه بیش از ۱۵ میلیون مسافر در مسیر اصلی محور تهران- مشهد و برعکس از استان سمنان تردد می‌کنند.


( ۱ )

نظر شما :