رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود :

خبرنگاری در حوزه سلامت، فراتر از مرزهای تعهد حرفه ای، که به مثابه رسالتی اخلاقی است

۱۷ مرداد ۱۴۰۲ | ۰۷:۱۵ کد : ۱۲۸۰۸ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۴۴۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با گرامیداشت فرا رسیدن روز ملی خبرنگار، این روز را به فعالان این عرصه تبریک گفته و تلاش متعهدانه آنان را در ترسیم مسیر توسعه آینده، پاس داشت.
خبرنگاری در حوزه سلامت، فراتر از مرزهای تعهد حرفه ای، که به مثابه رسالتی اخلاقی است

دکتر شیبانی در این پیام با گرامیداشت یاد و نام شهید محمود صارمی و تقارن روزخبرنگار با ایام ماه محرم اظهار داشت: شهدای خبرنگار در راه انجام وظیفه، بقای حقیقت را به بقای خود ترجیح دادند و با جان فشانی به شرافت این حرفه مقدس اعتباری فزون‌تر بخشیده و وفادار سوگندشان به قلم و قداست آن تا انتها ماندند.

بی تردید یکی از برجسته ترین وجوه تمایز عصر حاضر در قیاس با گذشته، نفوذ روزافزون تکنولوژی های رسانه ای بر تمامی ابعاد حیات بشر امروز است که موجب تاثیر گسترده بر زندگی یکایک ما گردیده و اکنون رسانه به نحو گسترده ای، با سیطره ای بی حد و حصر، توانسته روشنگر مسیر حیات و حرکت در جوامع گوناگون باشد.
آنچه در کنار رشد دانش و تکنولوژی، این توانمندی را غنا بخشیده، بهره مندی فعالان عرصه رسانه از دانش و بینش توامان نسبت به اهمیت حرکت رو به جلوی جوامع است که ثمره رویکرد متعهدانه نسبت به مردم است.
 
از جمله عرصه های تعالی بخش عرصه سلامت شهرستان های شاهرود ومیامی  از دیرباز تاکنون که به عنوان چراغی روشن فرا روی مسوولان و متولیان این عرصه همواره نقش آفرینی کرده و دیدگاه ها را نسبت به دغدغه های مردمی در این عرصه جهت رفع به موقع آن ارتقا بخشیده است، حضور خبرنگاران توانمند، پویا و آگاه نسبت به اهمیت حوزه بهداشت و درمان در مسیر توسعه جامعه بوده که ضمن انعکاس شایسته مسایل مردمی به کارگزاران آنها، همراهی کوشا و مطمئن برای متولیان سلامت در تمامی عرصه ها بوده و به واسطه این همراهی صادقانه، حرکت در مسیر رشد و تعالی مجموعه سلامت استان، تسریع و تسهیل گردیده است.
وی در ادامه از فعالیت شبانه روزی خبرنگاران در راه رسالت خطیر و سترگ آگاهی بخشی به مردم از طریق اطلاعات دقیق و صحیح بویژه افزایش "آگاهی های سلامت محور" و تلاش در اجرای موفق برنامه تحول سلامت تقدیر کرد.
دکتر شیبانی با پاسداشت تلاش و اهتمام در راه دست یابی به اطلاعات حقیقی و موثق همسو با وجدان اخلاقی و شرافت حرفه ای خبرنگاران، ۱۷ مرداد روز خبرنگار را به تلاشگران حقیقت طلب عرصه خبر صمیمانه تبریک گفت.
 

( ۲ )

نظر شما :