با هدف توانمندسازی تکنسین های عملیاتی اورژانس۱۱۵ صورت پذیرفت:

برگزاری دومین دوره آموزشی مدیریت تروما در شرایط پیش بیمارستانی در بیمارستان امام حسین (ع)شاهرود

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۱ کد : ۱۶۵۷ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۳۰۲۵
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دومین دوره آموزشی مدیریت تروما در شرایط پیش بیمارستانی (PHTM) به مدت دو روز با هدف توانمندسازی تکنسین های عملیاتی اورژانس۱۱۵ به همت مرکز مدیریت مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شاهرود در ۹ و ۱۰ بهمن ماه در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود برگزار شد.
برگزاری دومین دوره آموزشی مدیریت تروما در شرایط پیش بیمارستانی در بیمارستان امام حسین (ع)شاهرود

دکتر آرش محمد صید آبادی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گفت : این دوره آموزشی در راستای ارتقاء عملکرد اورژانس در مدیریت تروما ، کاهش مرگ و میر و استفاده بهینه از تجهیزات بصورت کاملا علمی و متناسب با تغییرات روز در مراقبت از بیماران ترومایی برگزار شد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی افزود : خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در صحنه وقوع حوادث اهمیت فراوانی داشته و این کارگاه دو روزه در دو بخش تئوری و عملی پیرامون مباحث مرتبط با تروماهایی همچون تصادفات ، سوختگی و سقوط از ارتفاع تشکیل گردید.

وی افزود : از خصوصیات این دوره شبیه سازی مصدومین از طریق بیمارنما بود که به تکنسین های عملیاتی اورژانس ۱۱۵ کمک می کرد تا حد زیادی در ارزیابی بیمار با وضعیت واقعی تری روبرو شوند.

دکتر محمد صید آبادی بیان داشت : تکنسین های عملیاتی اورژانس ۱۱۵ تحت نظر متخصصین طب اورژانس وجراح عمومی و مربیان مربوطه در دو بخش سخنرانی و کارگاهی به بحث و مرور سناریوها پرداختند...

گفتنی است در این دوره دو روزه که ۲۵ نفر از تکنسین های عملیاتی اورژانس ۱۱۵ حضور داشتند ، پس از طی آموزش و آزمون کتبی و آزمون عملی و کسب نمره قبولی گواهینامه این دوره را دریافت می نمایند.

کلید واژه ها: دوره آموزشی مدیریت تروما شرایط پیش بیمارستانی تکنسین های عملیاتی اورژانس115 بیمارستان امام حسین (ع)


( ۲ )

نظر شما :