به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

نخستین رویداد استارتاپی مشترک با محوریت پزشکی و فناوری برگزار شد.

۲۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹ کد : ۳۶۶۱ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۲۰۸۱
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، رویداد استارتاپی شاهکار با محوریت پزشکی و فناوری از روز چهارشنبه ۲۰ لغایت روز جمعه ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۸ در محل پردیس فناوریهای نوین دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید.
نخستین رویداد استارتاپی مشترک با محوریت پزشکی و فناوری برگزار شد.

این رویداد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و دانشگاه صنعتی شاهرود و مشارکت بیش از ۱۰۰  نفر از دانشجویان و تعدادی از دانش آموزان استان سمنان و استان گلستان همراه بود که شرکت کنندگان در قالب ۱۰ تیم به آموزش، رقابت و تمرین برای ورود به بازار واقعی پرداختند. این رویداد به همت مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با توجه به تجربه برگزاری چندین استارت آپ برنامه ریزی گردیده بود که با سخنرانی دکتر محمد مهدی فاتح رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود، دکتر محمد حسن امامیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و  مهندس احمدی شهردار شاهرود  افتتاح گردید.

پس از افتتاحیه، شرکت کنندگان به ارائه بیش از ۵۴ ایده پرداختند که پس از رای گیری ۱۰ ایده برتر انتخاب و تیم ها حول این ۱۰ ایده تشکیل شدند. در طی این رویداد کارگاه های ارائه آسانسوری و تیم سازی، نحوه طراحی مدل کسب وکار، MVP و اعتبارسنجی و در انتها کارگاه نحوه ارائه به سرمایه گذار توسط منتورها به دانشجویان ارائه گردید  در روز دوم رویداد آقای دکتر چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و آقای دکتر حسین وطن پور رئیس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت از نحوه کارگروهی دانشجویان بازدید و به گفتگو با آنها پرداختند.

در ادامه پس از ۵۴ ساعت فعالیت مستمر و گروهی، تیم ها به ارائه ایده های خود به داوران (۳ داور از دانشگاه صنعتی شاهرود و ۳ داور از دانشگاه علوم پزشکی و ۱ داور از حوزه کسب وکار) پرداختند و در نهایت ۳ تیم برتر و ۱ تیم شایسته تقدیر شناخته شد.

 در مراسم اختتامیه جوایز تیم های منتخب با حضور دکتر امامیان معاون تحقیقات و فناوری ،دکتر ناظمی مدیر مرکز رشد فناوری سلامت ، دکتر دستفان معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی اهداء شد.


( ۴ )

نظر شما :