معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرد:

کاهش میزان مرگ و میر مادران باردار در کشور

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۲۱:۱۸ کد : ۴۳۵۰ کووید۱۹
تعداد بازدید:۱۲۸۳
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از نظر شاخص‌های بین‌المللی جزو کشور‌هایی هستیم که به هدف کاهش میزان مرگ و میر مادران باردار دست یافته ایم.
کاهش میزان مرگ و میر مادران باردار در کشور

به گزارش وبدا دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، در حاشیه بازدید از بیمارستان اکبرآبادی اظهار کرد: سازمان جهانی بهداشت به پاس قدردانی از زحمات همکاران ماما و پرستار شعار امسال را "حمایت از همکاران ماما و پرستار" در دنیا اعلام کرد.


معاون درمان وزارت بهداشت در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران افزود: از نظر شاخص‌های بین‌المللی جزو کشور‌هایی هستیم که به هدف کاهش میزان مرگ و میر مادران باردار دست یافته ایم.

جان‌بابایی ادامه داد: تعداد متخصصین زنان و تربیت تعداد بسیار زیادی ماما افزایش یافته است. مراقبت‌های دوران بارداری بیشتر شده است بر این اساس بیش از ۱۰ برابر کاهش مرگ و میر مادران باردار را داشتیم.

او گفت: از نظر سازمان جهانی بهداشت، ایران، کشوری است که به هدف کاهش مرگ و میر مادران باردار دست یافته است. البته باز هم در تلاشیم تا به حداقل مقدار میزان مرگ و میر در مادران باردار برسیم.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: کرونا باعث شد که خیلی از خدمات غیر اورژانس ما کاهش یابد یا به حداقل مقدار برسد.

دکتر جان‌بابایی درباره خدمات اورژانسی، گفت: خدمات اورژانس مثل خدمات حوادث جاده‌ای در بعضی از استان‌ها به کمتر از یک پنجم رسیده و در بعضی از استان‌هایی که پرحادثه بودند به کمتر از یک سوم رسیده است.

او ادامه داد: اما خودمراقبتی، قرنطینگی و کرونا هیچ تأثیری بر مسئله زایمان و بارداری ندارد.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: ماما‌ها و متخصصان زنان جزو پرکارترین افراد در دوران کرونا بودند که کمتر از آن‌ها اسم برده شده است.


نظر شما :