مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

خوابگاه‌های دانشگاه از ۱۶ خرداد آماده پذیرش دانشجویان است

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۲ کد : ۴۴۸۸ اخبار متحرک
تعداد بازدید:۱۷۸۸
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: خوابگاه‌های این دانشگاه از ۱۶ خرداد برای اسکان دانشجویانی که حضورشان از سوی معاونت آموزشی تأیید شده، بازگشایی می شود.
خوابگاه‌های دانشگاه از ۱۶ خرداد آماده پذیرش دانشجویان است

مهین صالحیان" با اشاره به آماده سازی خوابگاه ها به منظور پذیرش دانشجویان بر اساس زمان بندی های اعلام شده، تصریح کرد: با توجه به ضرورت کاهش تعداد ساکنان هر اتاق به ۲ یا سه نفر، تقسیم بندی اسکان دانشجویان توسط سرپرستان خوابگاه ها انجام می شود.

وی با بیان اینکه دانشجویان وسایل حفاظت فردی و نیز ۲ ملحفه و روبالشتی شخصی به همراه داشته باشند، افزود: پس از پایان زمان اسکان هر گروه اتاق ها تخلیه می شوند و دانشجویان در صورت تمایل می توانند وسیله های خود را در انبار خوابگاه ها به امانت بگذارند.

۲ میلیارد ریال برای تعمیر و تجهیز خوابگاه ها هزینه شد

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشت: تاکنون برای تعمیرات و خرید تجهیزات جدید برای هر سه خوابگاه ۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی به نظافت و ضدعفونی اتاق ها، راهروها، آشپزخانه ها و دیگر مکان های عمومی خوابگاه ها نیز اشاره کرد و گفت: ماده ضدعفونی کننده دست و سطوح برای استفاده دانشجویان در طبقات خوابگاه ها موجود است.

صالحیان همچنین درخصوص دیگر اقدامات برای تعمیر و تجهیز خوابگاه ها یادآور شد: موکت های ۶۰ اتاق خوابگاه پسرانه سامان تعویض شد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به تعمیرات کلی سیستم های روشنایی و راه اندازی سیستم های سرمایشی خوابگاه ها اشاره و اضافه کرد: ۶ دستگاه کولرجدید هم برای خوابگاه شقایق خریداری و نصب شد.

وی از خرید هفت دستگاه ماشین لباسشویی برای خوابگاه های شقاق و نرگس خبر داد و افزود: پنج دستگاه جاروبرقی و ۱۴ دستگاه اتوبخار هم برای هر سه خوابگاه خریداری شد.

غذای دانشجویان به صورت بسته بندی در خوابگاه ها توزیع می شود

وی همچنین درباره شیوه توزیع غذاهای دانشجویی در این ایام ابراز کرد: در این مدت غذای دانشجویان خوابگاهی فقط در خوابگاه ها توزیع می شود و دانشجویان غیرخوابگاهی نیز غذای خود را از سلف سرویس مرکزی تحویل می گیرند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با تأکید بر اینکه مواد غذایی به صورت گرم و با بسته بندی توزیع می شود، اظهار داشت: ظرف های مورد استفاده یک بار مصرف آلومینیومی و گیاهی هستند.

صالحیان با اشاره به ضدعفونی مداوم وسایل و سطوح آشپزخانه مرکزی دانشگاه به وسیله الکل و محلول کلر، تصریح کرد: همه کارکنان این حوزه دارای کارت بهداشت هستند و لباس های آنان نیز روزانه شسته می شود.

وی ادامه داد: همچنین کارشناس تغذیه دانشگاه بر طبخ و توزیع نظارت مستقیم دارد و استفاده کارکنان از ماسک، دستکش و کلاه در همه این فرآیندها الزامی است.

صالحیان به شستشوی مواد خام با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اشاره کرد و یادآور شد: در فرآیند پخت نیز در دمای بالای ۶۰ درجه سانتیگراد احتمال وجود هرگونه آلودگی در غذا از بین می رود.

وی در پایان با تأکید بر اینکه تمام این اقدامات و محدودیت ها برای آسایش و آرامش خاطر دانشجویان و خانواده های آنان است، از دانشجویان خواست در این مدت کوتاه حضور خود با مسئولان دانشگاه و سرپرستان خوابگاه ها همکاری متقابل داشته باشند تا بتوان به سلامت از این برهه حساس نیز عبور کرد.

دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دارای ۲ خوابگاه دخترانه و یک خوابگاه پسرانه است.

کلید واژه ها: خوابگاه مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:


( ۴ )

نظر شما :